Jsme jako Cirkus Humberto, říká o Červených Janovicích Jiránek a dodává: Chceme se dostat do okresního přeboru

Jsme jako Cirkus Humberto, říká o Červených Janovicích Jiránek a dodává: Chceme se dostat do okresního přeboru

Klub TJ Sokol Červené Janovice, který hraje na Kutnohorsku III. třídu, budí rozruch a to oprávněně. V jeho dresu se totiž potkal čtyřlístek exreprezentantů Václav Kadlec, Roman Bednář, Tomáš Řepka a Martin Jiránek.

Amatérské soutěže by měly opět vypuknout v srpnu. "Kolem sebe pozoruju obrovský fotbalový absťák. Jak u fanoušků, tak u spoluhráčů. Jsem natěšený, až to zase konečně vypukne. Poslední dvě sezony se nedohrály, lidem chybí fotbal, pokec s kamarády, všechno, co k tomu patří. My si na nedostatek zájmu určitě stěžovat nemůžeme. Máme tým plný zajímavých jmen, lidé jsou na nás zvědaví. Po zápasech nás zastavují, chtějí si pokecat, vyfotit se, i kvůli tomuhle pořád fotbal hrajeme. Je to příjemné. A snad ještě něco málo umíme lidem ukázat i na hřišti. Já tomu říkám, že jsme jako Cirkus Humberto," citoval web sport.cz slova dvaačtyřicetiletého veterána.

Díky hvězdnému kádru je o Janovice velký zájem. "Během léta jsme dostali asi 40 nabídek k sehrání přátelského zápasu, zájem byl neskutečný. Domlouvali jsme se i s Honzou Kollerem, že bychom si zahráli proti jeho Smetanově Lhotě, to ale bohužel nevyšlo," informoval na sport.cz bývalý zadák Birminghamu City, Tomsku, Spartaku Moskva či Regginy.

"Na náš domácí zápas přišlo 800 lidí, další přátelák venku, tam říkali pořadatelé, že byla tisícovka. Bývá narváno, kolem hřiště i v hospodě to žije, fotbal má pak krásnou atmosféru," zaznělo z úst Jiránka, jehož slova nabídl portál sport.cz.

Cíle pro nadcházející ročník 2021/2022 jsou jasné. "Samozřejmě jsem slyšel, že po covidu mají některé týmy problémy dát mužstva dohromady, ale u nás tohle nehrozí. Naopak. Chodíme trénovat, jsme nažhavení, až se zase rozjede soutěž. Chceme se dostat do okresního přeboru a myslím, že bychom to s naším týmem měli zvládnout," přidal na sport.cz defenzivní specialista s jednatřiceti mezinárodními starty.

Grygera si na zlínské Letné zavázal stoperskou naději. Co by si Kolář přál do dalších sezon?

Zdroj: sport.cz