Draze vykoupená výhra! Plzeň jde přes Brest dál, zároveň ale utrpěla velkou ztrátu. O koho přišla tentokrát?

Hráči Viktorie Plzeň splnili na horké arménské půdě roli favorita a po triumfu 2:1 nad běloruským Dinamem Brest postoupili do třetí fáze soutěže. Zároveň ale evidují dalšího zraněného hráče, a sice klíčového forvarda Jeana -Davida Beauguela.

Fotbalisté královny Viktorie jeli do Jerevanu s vědomím, že vyřazení od Brestu by každý vnímal jako obří ostudu, nakonec ale k ničemu takovému nedošlo. V až nedůstojném pohárovém prostředí, které ještě podtrhl fakt, že se hrálo na tréninkovém hřišti, měli odvetu s Dinamem od počátku pevně v rukou.

Navíc šli velmi brzy do vedení, když se už po 13 minutách trefil rychlík Joel Kayamba. Tím dodal hostům tolik kýžený klid a ti pak celkem v poklidu kontrolovali vývoj utkání. Ve druhé půli svůj náskok ještě zvýšili, když pečeť na postup přidal Šimon Falta. Až poté se prosadili i domácí, za které v závěru korigoval výsledek agilní Stanilav Bilenkij.

Plzeň tak i v odvetě porazila Dinamo 2:1 a ve třetím předkole Evropské konferenční ligy se poměří s týmem z Walesu TNS, který kráčí k pohodlnému postupu přes lotyšský Žalgiris.

Obrovskou ztrátou je však pro Viktorii zranění Beauguela, jenž odkulhal ze hry už po 28 minutách.

Dynamo Brest - Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)

Branky: 90.+1 Bilenkij - 12. Kayamba, 71. Falta. Rozhodčí: Al-Hakim - Klyver, Hallin (všichni Švéd.). ŽK: Jasjukevič, Judčic, Slabaševič, Oreškevič (všichni Brest). Bez diváků. První zápas: 1:2, postoupila Plzeň.

Brest: Stěpanov - Judčic, Jasjukevič, Affi, Slabaševič (84. Maskalenčik) - Olechnovič, Tichonovskij (79. Šapoval), Seďko (79. Sanusi), Lynko (55. Oreškevič), Bilenkij - Šestjuk (84. Anufrijev). Trenér: Kovalčuk.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Hybš - Ndiaye - Kayamba (87. Ba Loua), Káčer, Šulc (87. Hlavatý), Mosquera (66. Falta) - Beauguel (28. Chorý). Trenér: Bílek.