Naděje pro pokřivenou Superligu! Rozhodnutí soudu vítají v Madridu, Barceloně i Turíně, UEFA je zahnána do kouta

Naděje pro pokřivenou Superligu! Rozhodnutí soudu vítají v Madridu, Barceloně i Turíně, UEFA je zahnána do kouta

Aspoň malé vítězství! Trio slavných fotbalových klubů Barcelona, Real Madrid a Juventus přivítaly rozhodnutí obchodního soudu v Madridu, jenž vyzval UEFA, aby zrušila na ně uvalené sankce kvůli založení Superligy. Tento trojlístek se navíc na rozdíl od ostatních od soutěže nedistancoval a plány na ni zřejmě spřádá tiše dál. 

"Soud podpořil požadavky těchto klubů a potvrdil varování směrem k UEFA, že nesplnění tohoto rozhodnutí může vést k pokutě a potenciální trestní odpovědnosti," uvedly ve společném prohlášení Barcelona, Real i Juventus s tím, že případ bude předán Evropskému soudnímu dvoru v Lucembursku.

Všem třem klubům jde v první řadě o to, aby UEFA zrušila všechny sankce proti nim. Především pak to, že kdo se o Superligu bude dále pokoušet, tomu hrozí pokuta sto milionů eur i neprodlené vyřazení ze všech pohárových soutěží.

I tak však nelze předpokládat, že by se dal projekt v nejbližší době znovu do pochodu. A to zejména proto, že fanoušci po celém světě si ho zkrátka nepřejí.

Přitom původně se do Superligy plánovalo zapojit hned několik slavných klubů. V první vlně šlo kromě zmíněné trojky i o Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Tottenham, Arsenal, Inter Milán, AC Milán a Atlético Madrid.

Odolat obrovskému odporu veřejnosti  však dokázaly právě jen Real, Barcelona a Juventus.