Fukal o Spartě: Velký posun vidím v tom, že hráči pod Vrbou vědí, co chtějí hrát. Netápou jako v minulosti

Fukal o Spartě: Velký posun vidím v tom, že hráči pod Vrbou vědí, co chtějí hrát. Netápou jako v minulosti

Soudobá Sparta by mohla být v této sezoně v rámci závodů o titul zase o něco konkurenceschopnější a konkurenční Slavia už by jízdu za čtvrtým primátem v řadě nemusela mít tak jednoduchou.

Toť názor internacionála a bývalého stopera rudých Milana Fukala, jenž je však ve svých předpovědích pořád opatrný. "Sparta je první, ale to ještě nic neznamená. Loni s trenérem Václavem Kotalem vyhrála šest zápasů, než přišly ty těžší s vyspělejšími soupeři," připomněl na serveru aktualne.cz exreprezentant.

Poslední titul se na Letné slavil v roce 2014 ještě za éry Vítězslava Lavičky. Mohl by na něj navázat v roce 2022 Pavel Vrba? "Moc rád bych věřil, že Sparta zaútočí na titul, i když na Letné v prvním utkání ročníku proti Olomouci to ještě nebylo nijak přesvědčivé. V Liberci už ano, ale dlouhou dobu hráli domácí o deseti. Opravdové zkoušky teprve přijdou. Ale podle mého je tým na správné cestě," uvedl na aktualne.cz bývalý zadák Hamburku či M'gladbachu.

Povedla se i největší letní posila z Liberce Jakub Pešek, který začíná být vidět i cítit hned od startu. "Hodně mužstvu pomohl Jakub Pešek, v Liberci vstřelil hrozně důležitý první gól, tím všechno rozjel. Velký posun vidím v tom, že hráči pod trenérem Pavlem Vrbou vědí, co chtějí hrát. Netápou jako v minulosti. Když někdo nastoupí jako obránce, skutečně má první myšlenku bránit, bojovník bojuje a útočník se snaží dát gól," všiml si na portálu aktualne.cz šestačtyřicetiletý odborník.

Zavadil je v brněnském prostředí za hvězdu, Berkovcovi v kabině děkovali všichni do jednoho...

Zdroj: aktualne.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.