V Sigmě teď pracují i na psychické odolnosti a sebevědomí, což není úplně jednoduché

V Sigmě teď pracují i na psychické odolnosti a sebevědomí, což není úplně jednoduché
OBSAHUJE VIDEO

Sigma má před sebou druhý venkovní výjezd nového ligového ročníku a opět se ocitne v české metropoli. Po Letné, kde podlehla 2:3, se svěřenci kouče Václava Jilka představí v Edenu.

"Atmosféra v týmu je dobrá, adekvátní tomu, že jsme zvládli domácí utkání s Pardubicemi. To utkání jsme si zhodnotili, viděli jsme tam spoustu věcí, které musíme zlepšit, ale na druhou stranu se v naší hře objevily principy, na nichž s hráči pracujeme. Jsme spokojení, že jsme získali 3 body, což je v této fázi sezóny důležité," mnul si ruce hanácký asistent Jiří Saňák.

Oba dosavadní zápasy celku Androva stadionu přinesly 5 branek, což znamená, že by mohly padat góly také ve Vršovicích. "Podle kondičních dat byla obě utkání hodně nahoru – dolů. Z toho vyplývá, že v obou zápasech se chtěl hrát fotbal, což převážilo nad taktikou. Proto padlo dost branek,“ objasnil odborník, jehož slova nabídl web sigmafotbal.cz.

Velkým favoritem však budou domácí, kteří mají tři mistrovské tituly v řadě. "Slavia je suverén posledních let. Je to tým, který je úspěšný i na mezinárodním poli. Máme motivaci poměřit se s nimi a ověřit, jak jsme na tom. Nechci říct, že si to jedeme užít, chceme předvést to nejlepší, co v nás je," přidal Saňák.

Co bude potřeba k tomu, aby se na Sinobo Stadium bodovalo? Nepochybně i dobrá mentální připravenost. "Snažíme se pracovat na tom, abychom si začali ještě více věřit v našem herním projevu. Máme tam určité výkyvy. Bylo to cítit v zápase s Pardubicemi, kdy jsme dali gól na 3:1 a najednou jsme si dovolili víc než za stavu 2:1, ale naopak za stavu 3:2 už bylo cítit, že výsledek je v ohrožení. Pracujeme tedy na psychické odolnosti a sebevědomí, což není úplně jednoduché. Nicméně vnímáme, že jdeme s týmem společnou cestou," zaznělo z úst olomouckého asistenta.

Návštěva v Edenu by mohla být více než solidní. Pro sešívané "S" půjde o generálku na důležitou odvetu s Ferencvárosem. "Jsem přesvědčený o tom, že si to všichni vychutnáme. Musíme být šťastní, že tohle opět můžeme zažít," usmívala se webem sigmafotbal.cz citovaná pravá ruka hlavního trenéra Jílka.

Když na sebe oba týmy narazily v Edenu naposledy, z výhry 3:1 se radovali Kuchta, Kúdela a spol. Jak tomu asi bude v sobotu večer?

P.S.: Slavia požádalaLFA a Sigmu dle slov Jaroslava Tvrdíka o možnost odložení zápasu. Mistr tak bude mít stejný čas na přípravu jako soupeř.

Trpišovský: Někteří hráči ještě nejsou v ideálním sezonovém stavu, bylo vidět, že to není běžecky tak dobré

Zdroj: sigmafotbal.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.