Straka by rád viděl Hložka v Bayernu: Rozjíždí se tam nová vlna s Nagelsmannem, který umí pracovat s mladými

Straka by rád viděl Hložka v Bayernu: Rozjíždí se tam nová vlna s Nagelsmannem, který umí pracovat s mladými

Zatímco minulý ročník zakončil čerstvě devatenáctiletý sparťanský univerzál Adam Hložek ve velkém laufu (19 ligových duelů proměnil v 15 branek a 8 asistencí, což z něj udělalo nejproduktivnějšího hráče celé soutěže), což ho vystřelilo až na evropský šampionát, v nové sezoně 2021/2022 zatím nezáří a dosavadních pět vystoupení se mu podařilo přetavit jen v jednu trefu.

Čemu to přisuzuje bývalý hráč i trenér Sparty František Straka, jenž momentálně operuje v druholigovém Třinci? "Laťka je nastavená opravdu vysoko, ale tomuhle musí všichni rozumět. Tohle je dané i věkem a zkušenostmi a Adam se s tím tlakem bude muset vyrovnat," přednesl v interview pro Nova Sport velezkušený odborník s velmi pestrou trenérskou minulostí na spoustě klubových adres.

Straka to přisuzuje i velmi krátké dovolené, jež netrvala ani týden. "V roce 1990, když byl svěťák v Itálii, tak jsem měl jen nějakých deset dnů dovolené. Když jsem pak přišel do přípravy, tak to byla tragédie. Není to jen o fyzické stránce, ale i o té psychické. Člověk se musí umět dostat z toho kruhu stresu a zodpovědnosti. Myslím si, že v tom je ten problém, že si Adam nedokázal pořádně odpočinout. Chybí mu ta jeho uvolněnost a bezprostřednost, které ho tak moc zdobily, ale myslím si, že se tam dostane zpátky," zůstal optimistou třiašedesátiletý kouč, jehož slova nabídl web sport.tn.nova.cz.

Nemusí však jít pouze o únavu materiálu, vliv by mohla mít i pozice, na jaké na Letné nastupuje. "Já bych ho radši viděl pod hrotem. On z té druhé vlny, ať už z pod hrotu, nebo ze strany, si dokáže najít prostor. On má rád situace, které má před sebou, ne zády k bráně. Když se dostane do tahu, tak je skvělý. On nemá problém obejít hráče, a takových hráčů je u nás hrozně málo. Útočníka hraje velmi dobře, ale ten podhrotový hráč nebo ta pozice ze strany jsou pro něj podle mě ideální," všiml si pětatřiceti mezinárodními starty ověnčený "Franz".

A co si myslí o možné brzké změně dresu a odchodu do jedné z TOP 5 evropských soutěží? On sám by ho rád viděl u našich západních sousedů, kde se hráčsky i trenérsky objevil také, když prošel Borussií M'gladbach, Hansou Rostock nebo Aahlenem. "Ve Spartě se měl od koho učit, byli tam a pořád tam jsou dobří hráči. Něco jiného by ale bylo, když by hrál ve špičkovém evropském týmu. Když máte kolem sebe top hráče, tak i vy jste motivovaný, abyste tím top hráčem byl. Myslím si, že Adam by ty své přednosti dokázal předvést i mezi top hráči. Já bych ho strašně rád viděl v Bundeslize a v Bayernu Mnichov. Tam se pomalu rozjíždí nová vlna s Julianem Nagelsmannem, který umí pracovat s mladými hráči, což dokázal i v Lipsku, kde z hráčů jako Sabitzer a spol. udělal top hráče. Tohle by mohla být skvělá cesta pro Adama. Myslím, že je natolik silný, i mentálně, že kdyby tahle šance přišla, tak by se s ní uměl stoprocentně vyrovnat," zavěštil si na portálu Nova Sportu Straka.

Další prohra pro Spartu, generální partner klubu si zve vedení Letenských na schůzku

Zdroj: sport.tn.nova.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.