Že by se vydal za hranice i sešívaný kapitán Bořil? Zájem mí mít klub, jímž prošli Krmenčík, Stoch či Necid

Že by se vydal za hranice i sešívaný kapitán Bořil? Zájem mí mít klub, jímž prošli Krmenčík, Stoch či Necid

Když už je řeč o odchodech ze Slavie, fanoušky napadne hned několik jedinců, kteří by měli mít do zahraničí blíž než třicetiletý kapitán Jan Bořil.

Zájem však má být právě i o ostříleného českého reprezentanta, u nějž svítí na specializovaném serveru transfermarkt.com tržní cena 2,5 milionu eur.

Bývalý bek Viktorie Žižkov či Mladé Boleslavi má sice v Edenu smlouvu ještě na necelé dvě sezony do 30. 6. 2023, ovšem protože operuje ve Vršovicích již pět a půl roku, v případě adekvátní nabídky by mohl dostat zelenou podobně jako Tomáš Souček nebo Vladimír Coufal...

Pravého obránce má mít na radaru řecký obr PAOK Soluň, jímž nedávno prošel současný sešívaný forvard Michael Krmenčík a před ním na tamní půdě operovali i exslávisté Miroslav Stoch či Tomáš Necid.

Bořil ještě do tohoto ročníku 2021/2022 kvůli zranění vůbec nezasáhl a týkat se ho nebude ani odveta s Ferencvárosem. Do startu řecké Super League 1 je však pořád dost času.

Rumunem Razvanem Lucescuem vedený PAOK, jenž si v letní přípravě poradil s nizozemskými celky Heraclesem i Feyenoordem Rotterdam, začíná ligové boje až 21. srpna proti celku PAS Giannina.

V defenzivní řadě soluňského klubu jsou v tuto chvíli jen dva třicátníci - José Crespo a Fernando Varela. Bořil je však pořád o tři, respektive čtyři roky, mladší než zmínění zadáci a kdo ví, třeba si to, jak chutná zahraniční fotbalový chleba, vyzkouší již v dohledné době.

Z angažmá na Letné nic nebude. Sadílek se vrací do Eredivisie a stane se spoluhráčem Černého

U našich severních sousedů právě teď operuje 16 českých krajánků rozesetých v devíti klubech Ekstraklasy