Zde je pět nejlepších Severoameričanů, kteří by měli vládnout Bundeslize. Podívejte se, kteří to jsou

Zde je pět nejlepších Severoameričanů, kteří by měli vládnout Bundeslize. Podívejte se, kteří to jsou
PŘED SEZONOU

Několik talentovaných fotbalistů z Severní Ameriky usazených v klubech po německé Bundeslize odstartuje nová sezóna 2021/22, která již klepe na dveře. Podívejte se na pět nejlepších.

Alphonso Davies

Klub: Bayern Mnichov
Země: Kanada
Pozice: levý zadní, levé křídlo
Věk: 20

Uplynulá sezóna 2020/21 byla pro Alphonsa Daviese něčím průlomovým. Kanaďan, který již nějaký pátek prostředí Bayernu zná čelil prvním opravdovým výzvám své profesionální kariéry. A uspěl.

Davies patřil v mužstvu Hansiho Flicka už v sezóně 2019/20 mezi důležité opory, vždyť chyběl z pětatřiceti zápasů jen jednou. V loňské sezóně se ale ukázalo, že to mladý Kanaďan tak jednoduché mít nebude. Hned úvodní ligové utkání při deklasování Schalke 04 8:0 začal Davies na lavičce. „Pro mladého hráče, jakým je Alphonso Davies, to není snadné kvůli velkému počtu zápasů v minulé sezóně a krátké předsezóně,“ zdůvodnil tehdy Flick. „Schválně jsme mu dali čas na dobití - mentálně i fyzicky - a to je to, co dělá,“ cituje dále server Bundesliga.com tehdejší slova trenéra bavorského velkoklubu.

Další problém pak přišel v utkání s Frankfurtem, kdy se Kanaďan zranil již po 53 sekundách zápasu. Přestože vynechal téměř polovinu sezony, byl ve statistice počtu vyhraných duelů hned druhý za Thomasem Müllerem.

Nyní vstupuje Davies do své třetí sezóny v Bayernu jako hvězda německé nejvyšší soutěže. A přestože mu je teprve 20, nasadil si již na krk tři bundesligové tituly a medaili pro vítěze Ligy mistrů.