Rozjetý Beauguel: Cítím se sebevědomě, pro hráče je důležité, když se cítí užitečný pro tým a pro trenéra

Rozjetý Beauguel: Cítím se sebevědomě, pro hráče je důležité, když se cítí užitečný pro tým a pro trenéra

Viktorii čeká ve čtvrtek od 19:00 v Doosan aréně veledůležitý střet s velšským The New Saints FC, ve kterém bude odvracet vyřazení ze třetího předkola Evropské konferenční ligy. Na předzápasové tiskové konferenci si vzal slovo i aktuálně nejlepší střelec Plzně Jean-David Beauguel, jenž se v nově započatém ročníku prosadil již čtyřikrát, s tím, že ve Fortuna:lize potřeboval na tři branky pouhých 143 poskytnutých minut.

"Cítím se sebevědomě, když se mi podařilo v poslední době vícekrát skórovat. Pro hráče je důležité, když se cítí užitečný pro tým a pro trenéra. Po fyzické stránce jsem v pořádku a připravený na zápas. Odevzdám 100 % pro tým. Věřím nám, že to můžeme zvrátit. Už proti Bohemians a Slovácku jsme ukázali, že máme charakter na to, abychom zápas otočili. Ve čtvrtek to bude důležité pro nás i pro fandy," pronesl devětadvacetiletý forvard s minulostí ve Zlíně či Dukle, jenž se pohybuje v českém prostředí již více než sedm let.

Francouz, jenž dříve hrál i za nizozemský Waalwijk, věří, že by mohl vylepšit své střelecké statistiky také dvacetiletý záložník Pavel Šulc. "Pro Šulce to bylo po posledním zápase těžké. Ale celý tým ho podporuje. Je to mladý hráč, musí se pořád učit. Jedním gólem, třeba ve čtvrtek, to může zlomit. Věřím mu. Ve čtvrtek je nový zápas a už nemůžeme přemýšlet nad tím, co se nám nepovedlo," přidal svěřenec kouče Michala Bílka.

Jaký výsledek by se mu ve Štruncových sadech po venkovní prohře 2:4 líbil? "Vím, že máme charakter na to, abychom obraceli zápasy. Když budeme mít šance, musíme je prostě využít. Celý tým udělá maximum pro to, abychom fanoušky potěšili vítězstvím. Kolik gólů musíme dát k postupu? Co nejvíce. Musíme se zároveň snažit žádný nedostat. Věřím, že budeme mít mnoho šancí, musíme je proměnit. Musíme tlačit na soupeře a zabránit mu v protiútocích. Koukali jsme před chvílí na video z prvního zápasu s TNS. Rozebírali jsme si chyby, abychom je už neopakovali. Řekli jsme si ale i nějaká pozitiva, nicméně víme, že ten výkon v prvním zápase nebyl ideální. Soupeřům většinou šanci ke gólům nabízíme sami, to se nám ve čtvrtek nesmí stát. Samozřejmě pak musíme přidat branky i my a musíme jich dát více. Většinou je to o detailech – komunikaci, soustředěnosti... Potřebujeme zvítězit a odrazit se od toho," uzavřel ostřílený Beauguel.

Kovač i Fábregas chválili Spartu. Prý se jí bude v sezoně dařit a doře se jí povede i v Evropské lize...

Zdroj: fcviktoria.cz