Fotbalový svět truchlí. Ve věku 75 let zemřel legendární německý útočník Gerd Müller

Fotbalový svět truchlí. Ve věku 75 let zemřel legendární německý útočník Gerd Müller

Ve věku 75 let v neděli skonal jeden z nejlepších fotbalových střelců historie Gerd Müller. Nesmlouvavý gólový šutér, jenž je se 365 trefami stále rekordmanem německé bundesligy. Legendou se stal hlavně v Bayernu Mnichov, kde strávil nejlepších patnáct let své parádní kariéry. 

"Dnešek je pro náš klub a jeho fanoušky smutným, černým dnem. Gerd Müller byl nejlepším útočníkem, který tu kdy byl, a férovým člověkem a osobností světového fotbalu," napsal v prohlášení předseda Bayernu Mnichov Herbert Hainer.

"Jsme spojeni hlubokým zármutkem s jeho ženou Uschi a jeho rodinou. Bez Gerda Müllera by Bayern nebyl klubem, který dnes všichni milujeme. Jeho jméno a vzpomínka na něj budou žít věčně," dodal Hainer.

Příčiny smrti klub nezveřejnil, poslední roky života ale Müller trpěl Alzheimerovou chorobou a žil v domě s pečovatelskou službou. 

"Je jednou z největších legend klubu. Jeho úspěchy jsou nepřekonatelné a budou navždy součástí úžasných dějin Bayernu a celého německého fotbalu. Gerd bude navždy v našich srdcích,"
 dodal ředitel celku z Mnichova Oliver Kahn.