Růsek: Do Sigmy jsem přišel v pozici útočníka č. 5, je skvělé, že jsem se dokázal tak brzy prosadit do základu

Růsek: Do Sigmy jsem přišel v pozici útočníka č. 5, je skvělé, že jsem se dokázal tak brzy prosadit do základu

Důvod, proč dvaadvacetiletý forvard Antonín Růsek vyměnil během léta Zbrojovku za Sigmu, je nad slunce jasný. Druhá nejvyšší soutěž se mu hrát nechtěla a on toužil setrvat mezi elitou, s tím, že kromě Sigmy o něj usiloval také Baník.

"Pro Sigmu asi byl rozhodující argument trenér Jílek. Je mi blízký styl, jakým se jeho týmy prezentovaly, a nyní se prezentuje Olomouc. Navíc, když jsem byl mladší, často jsem na Hanou jezdil na ligu jako divák. Do sezony jsme vstoupili tak napůl. Ve třech zápasech jsme získali čtyři body. Plus máme k dobru odložený zápas se Slavií. Kvůli němu jsme teď měli pauzu, nehráli jsme čtrnáct dnů. S kluky v kabině jsme si říkali, že bychom radši hráli. Ale tohle my hráči, neovlivníme," uvedl na stránkách gol.cz autor osmi prvoligových tref ze šestačtyřiceti startů.

I s přípravou Sigma, jež je právě teď v tabulce na sedmé příčce a to má odehrán o zápas méně, prohrála za poslední dva měsíce pouze se Spartou a Midtjyllandem. "Není to sice z naší strany úplně špatné, ale je na čem pracovat. Můžeme hrát rozhodně líp. Se Sigmou máme cíl, pohybovat se v tabulce co nejvýš. Bude záležet, jak sezonu rozjedeme, jak se nám bude výsledkově dařit. Uvidíme. Ale že by klub vyhlásil útok na pohárové příčky, to zase ne. Hodně gólů dáváme, ale i dostáváme. Zaměřujeme se hodně na útočnou fázi. Obrannou určitě nevypouštíme, ale chceme se spíš prezentovat atraktivní hrou. Z toho vyplývá, že dozadu máme okénka. Potřebujeme je zavřít co nejrychleji, abychom tolik branek už nedostávali," přidal na stránkách Gólu kolega Nešpora s Vaněčkem.

I když zatím neskóroval, proti Dynamu České Budějovice si připsal dvě gólové asistence. "Jsem hrozně rád, že jsem mužstvu takhle pomohl. Doufám, že to bude z mé strany dál lepší a lepší, že přidám také nějaké góly. Do Olomouce jsem přišel v pozici útočníka číslo pět, je skvělé, že jsem se dokázal tak brzy prosadit do základní sestavy. Každý jsme začínali v přípravě od nuly, během ní sestava nějak vykrystalizovala. Sezonu jsme rozjeli v tomto složení. Máme však kvalitní kádr, v Sigmě je velká konkurence. Zápasů bude hodně, může se stát, že se protočíme. Bude záležet podle formy, podle tréninků," zakončil na gol.cz Růsek, který by chtěl ohledně produktivity překonat svoje čísla z minulé sezony a to je pro něj právě teď osobní motivace číslo 1.

Vyjádření Karafiáta ničemu neprospívá. Jsme národ plný podezření, hlásí Fukal

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.