Neymar, Ronaldo i Messi jsou už fuč. Kteří hráči si nyní v LaLize přijdou na nejlepší peníze?

Neymar, Ronaldo i Messi jsou už fuč. Kteří hráči si nyní v LaLize přijdou na nejlepší peníze?

LaLiga je již několik desetiletí domovem nejlepších hráčů z celého světa. Real Madrid, Barcelona, ale i Atlético utrácí nemalé sumy za jejich získání, ale neméně důležité je také jim nabídnout zajímavé platové podmínky. Ve španělské nejvyšší soutěži již sice nejsou Ronaldo, Messi nebo Neymar, ale i další tváře si tam nepřijdou na malé peníze.

Doba je zlá a donutila celou řadu klubů si utahovat opasky, přesto je stále nutné brát LaLigu jako adresu, kde si hráči přijdou na zajímavá platová ohodnocení. Stále velký rozdíl je ale mezi zmíněným trojlístkem velkoklubů zbylými účastníky, ačkoliv i v kádrech Sevilly, Villarrealu, Valencie či dalších je možné pozorovat zajímavé osobnosti.

Platy těch nejlepších hráčů je však možné zařadit do kategorie astronomických, neboť se jedná o částky hravě konkurující i finančně stabilnější Premier League. V elitní pětce nejlépe mzdově ohodnocených figurují hned dva úřadující mistři, zbylá místa okupují tváře z Camp Nou a Santiago Bernabéu.

Vůbec nejlépe placenou tváří je Eden Hazard z Realu Madrid, který si ve španělské metropoli přijde každý týden na 400 tisíc liber. Belgické křídlo však po svém příchodu z Chelsea herně nevyniká a mnohými je označován za špatnou investici.

TOP 5 nejlépe placených hráčů LaLigy:

5) Saul Niguez - Atletico Madrid (270 354 liber týdně)
4) Jan Oblak - Atletico Madrid (342 449 liber týdně)
3) Antoine Griezmann - Barcelona (345 000 liber týdně)
2) Frenkie de Jong (354 000 liber týdně)
1) Eden Hazard - Real Madrid (400 000 liber týdně)

Zdroj: transfermarkt.com