Trpišovský o prodeji Simy: Za mě není teď vhodná doba. Musí se nejdřív vrátit do herní a střelecké pohody

Trpišovský o prodeji Simy: Za mě není teď vhodná doba. Musí se nejdřív vrátit do herní a střelecké pohody

Poslední týdny jsou sešívaní označováni za až příliš pomalu rozjíždějící se kolos, což nahrávalo před nedělním duelem Baníku, který naopak vykazoval výbornou formu. Aktuální český mistr však v Edenu jasně ukázal, proč již 49 zápasů v lize neprohrál a proti ostravskému soupeři svůj rekord navýšil a zaokrouhlil. Nemohlo být pochyb, že po drtivé výhře 4:0 byl kouč Jindřich Trpišovský nadmíru spokojený.

Slavia dokázala houževnatého soupeře porazit a zaokrouhlila tak počet zápasů v lize bez porážky na rekordních padesát. „Vůbec tady to téma neřešíme. Je to krásné, kulaté číslo, ale také asi poslední věc, co teď řešíme. Každý zápas hrajeme o titul nebo body do tabulky, je to hezké zarovnat rekord na padesát, momentálně jsou ale mnohem důležitější věci, než jestli se zaokrouhluje nap adesátku nebo jsme na čtyřiceti osmi,“ poukázal Trpišovský na jiné priority.

Již delší dobu se spekuluje také o možnosti odchodu Abdallaha Simy, který se poslední týdny nepotkává s příliš velkou herní formou. „Je to o konkrétních nabídkách, které mohou přijít. Na kemp přijel nepřipravený, vracelo se mu zranění, teď už je v úplné pohodě a dotrénován, zatím může hrát tak šedesát minut. Za mě není vhodná doba pro jeho prodej, je mu teprve dvacet let, má gólové schopnosti a ideální na zpeněžení bude, až se opět dostane do herní pohody a začne zase dávat důležité góly,“ vyjádřil se kouč sešívaných na adresu velké hvězdičky vršovického klubu.

Dobrý výkon proti Baníku mu trochu zamotal hlavu o sestavě, se kterou vyrukuje v odvetě proti Legii Varšava. „V minulých zápasech jsme se rychle unavili, z toho pak pramenily technické chyby. Chyběli nám Kudy a Béřa, což také vedlo k chybám, které normálně neděláme. S Legií byly dobré výkony hráčů, kteří absolvovali letní přípravu, ostatní se s tím srovnávají postupně, vidím to na tréninku, čas hraje pro nás. Nechci říkat, že mi někteří zamotali hlavu, ale jsem rád, že se ukázali. Na čtvrtek jsme trochu omezeni soupiskou, ale máme určitou představu o sestavě. Je taky možné, že třeba bude prodloužení, je proto dobré, že máme různé varianty,“ uzavřel Trpišovský.

Zdroj: slavia.cz