Bude stát bídný start Hoftycha flek? Umím počítat a vím, jak to ve fotbale chodí, tuší kouč Liberce

Bude stát bídný start Hoftycha flek? Umím počítat a vím, jak to ve fotbale chodí, tuší kouč Liberce

Černá mračna se stahují na severu Čech na tým sídlícím pod Ještědem. Slovan má po pěti odehraných kolech v tuzemské nejvyšší soutěži na svém kontě pouhý jeden bod a ambice ucházet se o místečko zaručující pohárovou Evropu se zdá být utopií. Navíc se opovážlivě houpe křeslo pod trenérem Pavlem Hoftychem.

V Liberci působí již třetí sezonu, ale v úvodu té letošní se objevují spekulace, že by vinou špatných výsledků a nepřesvědčivých výsledků mohl být odvolán. „Kluci trénují dobře, na tréninku se maximálně snaží a chodí do všeho naplno. Z posledních tří zápasů se mi vyloženě nelíbila jedna dvacetiminutovka proti Dynamu, v níž jsme působili vyloženě neaktivně. Jinak je to o tom, že nám v koncovce chybí kvalita. Góly na tréninku už dokážeme dávat, což se na startu přípravy nedařilo, ale potřebujeme akce přetavit do zápasu. Každý tým, který se pohybuje v takové šňůře neúspěšných zápasů, nemá jednoduchou roli. Potřebujeme šňůru zlomit haluzáckým gólem,“ nechal se slyšet čtyřiapadesátiletý kouč.

Liberci se v nové sezoně nedaří, proto stále sílí informace, že by mohl být vedením odvolán. „Samozřejmě umím počítat… vím, jak to ve fotbale chodí. Po dalším zápase bude reprezentační přestávka, říká se, že tam může docházet k nějakým změnám.  Zatím na téma konce debata v klubu neprobíhá, ale vstup do sezony je velmi špatný. Hlavně kvůli tomu, že nedáváme branky. Až na Spartu byly všechny zápasy velmi vyrovnané, bohužel neproměňujeme šance,“ poukázal na hlavní příčiny nezdaru v rozhovoru pro iSport.cz.

V dalším ligovém kole přivítá Slovan na své půdě Zlín, kterému se v této sezoně také příliš nedaří, což by mohlo tým nastartovat k lepším výsledkům. „Jako trenér musím počítat se vším, ale neberu si to. Mrzí mě to vůči fanouškům, bohužel nám to tam nepadá, prožíváme špatné období. Uvidíme, co se stane. Někteří kluci proti Budějovicím opět ukázali potenciál.  Potřebujeme šňůru zlomit brankou, vítězstvím. Potřebujeme, aby jeden vydřený zápas zlomil sezonu,“ dodal Hoftych.

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.