Chci se prosadit ve SPALu a vrátit se do ačka Atalanty. Těším se tu na domácí utkání, říká mladík Heidenreich

Chci se prosadit ve SPALu a vrátit se do ačka Atalanty. Těším se tu na domácí utkání, říká mladík Heidenreich

Jednadvacetiletý obránce italské Atalanty Bergamo David Heidenreich se vrátil do svého mateřského klubu z hostování v Teplicích, kde se bohužel zranil a nerozehrál se tak, jak by si představoval.  Nyní v létě ale Heidenrech odešel na další hostování, tentokrát do druholigového italského SPALu, kde by se chtěl v mladém mužstvu prosadit a vybojovat si tak vstupenku zpět do áčka Atalanty.

Davide čeká vás hostování v týmu SPAL, jak se těšíte?

Z těch prvních pocitů, co mám, tak se těším hodně. Mluvil jsem s trenérem, který má anglickou školy fotbalu, protože tam trénoval. Principy rychlé hry, pressingu atp, takže na to se těším. Mám skvělý pocit i z kabiny a ze všech ostatních, co tady pracují.

Čeká vás premiérová sezona v seniorském fotbale v rámci Itálie. Cítíte se připraven?

Určitě se těším. Je to zase něco jiného, je to jiné, než byla minulá sezóna v Česku. Určitě mám od toho nějaké očekávání, nějaké své malé cíle, které pak budu zvětšovat a dávat si větší. Takže hlavně teď musím trénovat naplno a ukázat se trenérovi, abych mohl co nejdříve zasáhnout do zápasu.

David Heidenreich v dresu Teplic.

V minulé sezoně jste působil na hostování v Teplicích. Jak ho zpětně hodnotíte?

Myslím, že jsem toho mohl odehrát mnohem více, ale díky zranění, které mě zbrzdilo, tak to byla trochu smůla. Hostování hodnotím kladně, protože jsem si ukázal, že přechod z mládežnického fotbalu do seniorského je úplně něco jiného. A jsem rád, že jsem mohl tu první sezónu absolvovat v Teplicích, což bylo super. Potvrdil jsem si, že na to prostě jde, že na to mám. Musím prostě makat a podávat stoprocentní výkony.

Jak se cítíte po zdravotní stránce? Stihl jste absolvovat celou přípravu?

Po zdravotní stránce se cítím skvěle. Já už jsme začal svou přípravu na začátku června, takže jsem se vlastně celou dobu tak trochu udržoval. Pak jsem nastoupil v červenci s Atalantou, kde jsem s áčkem absolvoval i dva přípravné duely. Koleno drží a všechno je v pořádku. Za to musím poděkovat doktoru Avenariusovi, který mě operoval a hlavně všem v Teplicích, kteří se o mě starali. Pak jsem trénoval s dalšími hráči, kteří čekali na hostování, takže připravený jsem. Doufám, že co nejdříve budu k dispozici trenérovi pro první zápas.

Jak probíhá komunikace s týmem Atalanty a s čím vás vedení do SPALu vyprovázelo?

Od minulého roku chtěli, abych šel do Serie B, abych jméno, které v Itálii mám potvrdil. Věří mi. Ví, že je to pro mě skvělý krok. Trenér tu hodně dává šanci mladým, kterých je tu hodně. Chtějí tu hrát náročný fotbal, který mi snad pomůže v tom, abych se ukázal a dostal se zpět do áčka Atalanty.

Jaké máte z nového působiště první dojmy? Stihl jste již mluvit s trenérem?

To jsem řekl již v první otázce, že dojmy jsou skvělé. S trenérem jsem mluvil, mám z něho skvělý pocit, stejně jako ze všech lidí, kteří jsou tady v klubu. Těším se na tréninky a hlavně na první domácí zápas na domácím stadionu.

SPAL bude po sestupu usilovat o rychlý návrat mezi elitu. Jste připraven i na související tlak?

Jak jsem řekl, tým je tady mladý. Určitě budeme chtít hrát fotbal, který po nás bude trenér chtít. Bude to náročný fotbal, hodně pressingu a rychlých protiútoků. Budu se to snažit plnit do puntíku a uvidíme, jak se nám povede v sezóně. Doufám, že budeme vyhrávat, budeme dělat body a budeme tak dělat radost všem klubovým fanouškům.

Reprezentaci do 21 let čeká kvalifikace eura 2023. Budete trenérovi k dispozici již nyní v září?

S trenérem jsem mluvil. Teď mu musím oznámit ještě to, že jsem již dofinišoval to hostování. Už jsme spolu nějak předběžně mluvili, že asi ten repre sraz v září věnuju spíš tomu, abych se tady v klubu zabydlel, abych se tady ukázal a začal stabilně trénovat a hrát.

Zdroj: Sport Invest