Spokojený Pleštil o losu: Vím, že tam jsou Tottenham a AS Řím a bylo by super si proti nim zahrát

Spokojený Pleštil o losu: Vím, že tam jsou Tottenham a AS Řím a bylo by super si proti nim zahrát
OBSAHUJE OHLASY

5:1 a 3:0. Jablonec neměl s postupem do základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Žilině absolutně žádný problém. Ve slovenské odvetě k tomu pomohl důležitou první brankou mladý středopolař Dominik Pleštil.

Jednalo se o dosud nejdůležitější trefu jeho kariéry? "Asi jednoznačně. Zatím jich moc nedávám, bohužel. Doufám, že mi to pomůže do dalších zápasů, tak abych týmu více pomáhal i těmi góly," přednesl na webu fkjablonec.cz dvaadvacetiletý mladík.

I když měl severočeský soubor z umělého trávníku obavy, nakonec mu žádný výraznější problémy nedělal. "Jsme na ní zvyklí. Trénujeme na umělce prakticky celou zimu. Samozřejmě, je to velký rozdíl jít z trávy na umělku, ale nějaký extra problém nám to nedělalo. To, že bychom na to nebyli zvyklí, to určitě ne," upozornil svěřenec kouče Petra Rady.

Celkové skóre 8:1 zní hodně přesvědčivě. Podle Pleštila byli zelenobílí efektivní a to rozhodlo. Jak se mu líbil soupeř, jehož kádr je plný nepříliš známých mladíků? "Hrají krásný dynamický a rychlý fotbal. Mají neskutečné střely, hlavně tady doma. Na ty jsme si dávali speciální pozor, abychom je nenechali vystřelit za vápnem, protože jim to tam padalo fakt krásně," přidal na fkjablonec.cz kolega Doležala, Pilaře a spol.

Základní skupina EKL se losuje již pátek. Co by si v tomto směru přál? "Postoupit. Speciální tým asi ne, je to teď všechno čerstvé, a ještě jsme nad tím nepřemýšleli. Nechtěli jsme si totiž hlavně po tom prvním zápase dávat do hlavy, že to už máme jasné. Takže jsme nad tímto vůbec neuvažovali. Vím, že tam jsou Tottenham a AS Řím, to jsou velkokluby a bylo by samozřejmě super si proti nim zahrát," uzavřel severočeský odchovanec, jehož tým vyrazí o víkendu na hanácký Andrův stadion.

Rada se během zápasu klidnil diskusí s fanoušky Žiliny. A i přes vysoké vítězství slovenskému soupeři vystřihl poklonu

Zdroj: fkjablonec.cz