Fanoušci Liberce už znají jméno Hoftychova nástupce. Posledního týmu tabulky se ujímá Kozel

Fanoušci Liberce už znají jméno Hoftychova nástupce. Posledního týmu tabulky se ujímá Kozel

Fotbalisté Slovanu Liberec už znají jméno nového kouče. Trenéra Pavla Hoftycha, který u kormidla Severočechů skončil tento týden, střídá bývalý lodivod Baníku Ostrava Luboš Kozel. Klub o tom informoval na svém webu.

 
I když při sobotní porážce se Zlínem vedl tým Liberce ze střídačky Hoftychův asistent Miroslav Holeňák, bylo všeobecně jasné, že o reprezentační pauze přijde nový právoplatný kouč.

Nakonec k tomu došlo ještě tento týden, neboť v neděli Liberec potvrdil na svém webu příchod Luboše Kozla. Ten už ve Slovanu jednou působil mezi lety 2007-2009 jako asistent Ladislava Škorpila.

Bývalý trenér Dukly nebo ostravského Baníku má pověst náročného stratéga, jenž se snaží o ofenzivní způsob hry. Ne vždy má ale na svou stranu nakloněnou kabinu, což je zásadní problém, na nějž dojel třeba naposledy v Ostravě.

To naopak třeba právě Hoftych s tímhle žádné trable nikdy neměl, ve Slovanu mu ale v úvodu této sezony citelně scházely výsledky. Po neúplných šesti odehraných kolech je Liberec poslední a na kontě má pouze jeden bod. 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.