Letenský novic Haraslín: Baví mě dávat góly. O to se vždycky snažím a věřím, že to fandům Sparty předvedu

Letenský novic Haraslín: Baví mě dávat góly. O to se vždycky snažím a věřím, že to fandům Sparty předvedu
ROZHOVOR

Pětadvacetiletý slovenský křídelník Lukáš Haraslín by měl být připraven Spartě pomoci okamžitě bez nutnosti dohánění nějakého fyzického manka. Se Sassuolem totiž absolvoval celou letní přípravu. Bratislavský rodák s minulostí v Parmě i Lechii Gdaňsk se v interview pro klubový web sparta.cz nechal slyšet, že už se nemůže dočkat první tréninkové jednotky i prvního zápasu a pakliže by do něj byl nominován, debut si odbyde na horké plzeňské půdě. O čem všem mluvil na oficiálních stránkách svého nového zaměstnavatele dál?

O tom, proč si vybral právě letenské "S"...

"Spartu jsem si vybral, protože o mě měli velký zájem, nějakou dobu už jsme spolu komunikovali. To rozhodlo o tom, že jsem sem přišel. Chci týmu pomoct k naplnění těch nejvyšších cílů, k naplnění ambicí, které má. Udělám pro to maximum."

O tom, že se stane čtvrtým slovenským zástupcem v prvním týmu...

"Už jsem si s každým z nich psal. Těším se na ně, ale těším se na celou kabinu, na všechno od realizačního týmu až po všechny hráče. Chci pomoct mužstvu."

O tom, jestli mluvil před podpisem smlouvy s Pavlem Vrbou...

"S trenérem jsem mluvil, budeme spolu určitě mluvit i v úterý před tréninkem. Oni mají jasnou představu, jak by to se mnou mělo být a já pevně věřím, že se mi to bude dařit."

O tom, že umí stejně dobře oběma nohama...

"Je to tak. Je to vlastně takový paradox, že jsem sice pravák, ale možná víc gólů jsem dal levačkou. Ale ono není důležité, kterou nohou dám gól, důležité je, abychom vyhrávali jako tým."

O tom, jak by se popsal fanouškům Sparty, kteří ho neznají...

"Jsem ofenzivní hráč, křídelník. Mám rád akce jeden na jednoho, baví mě dávat góly. O to se vždycky snažím. Věřím, že to předvedu fanouškům Sparty."

O tom, v jakém fyzickém stavu se nachází...

"Volno po Euru bylo kratší a tak jsem byl celou dobu s týmem v přípravě. Jsem připravený hned v úterý začít s tréninkem."

Typologicky přesně zapadá do našeho způsobu hry, okomentoval Rosický příchod Haraslína

Zdroj: sparta.cz