Nguyen: Nechci se vracet zpět do Liberce, Slovácko beru ve své kariéře jako další posun dopředu

Nguyen: Nechci se vracet zpět do Liberce, Slovácko beru ve své kariéře jako další posun dopředu

Filip Nguyen, jemuž v Uherském Hradišti kryjí záda Pavol Bajza s Vítem Nemravou, je ve Slovácku pouze na ročním hostování s opcí. To, že bude na stejné adrese pokračovat i ve druhé polovině příštího roku, tak zatím jisté není.

Sám exliberecký strážce svatyně však věří, že se opce uplatní. "Doufám, že ano. Domlouvali se na tom majitelé obou klubů pan Zemek a pan Karl. Nechtěl bych se vracet zpátky do Liberce. Ve Slovácku jsem maximálně spokojený, protože pravidelně chytám. Po tom, co jsem prožil na jaře ve Slovanu, jsem chtěl v létě odejít. Jsem moc rád, že se to povedlo. Slovácko beru jako další posun dopředu ve své brankářské kariéře," potvrdil v interview pro Gôl osmadvacetiletý rodák z Banské Bystrice.

Ve Slovácku už si brzy devětadvacetiletý gólman zvykl. "Jsme zde jako rodina zabydlení, předtím jsme žili v Liberci, ale rodiče jsme měli v Praze. I z fotbalu ve Slovácku mám výborný pocit," přidal na gol.cz nynější svěřenec Martina Svědíka.

I když je jeho mužstvo tabulkově čtvrté, zatím vždy vyhrává jen nejtěsnějším možným rozdílem. "I když jsme vedli a zvítězili o gól, podobně jako Pardubice i ostatní soupeři neměli žádné větší příležitosti k vyrovnání nebo otočení výsledku. I v minulém kole v Jablonci jsme měli navrch. Mám před sebou kvalitní obranu, všichni kluci jsou ohromně zkušení a umějí vedení v klidu ubránit," chválil své kolegy Nguen, jehož slova vyšla na stránkách Gólu.

Těsné triumfy se možná zrodily i kvůli tomu, že již čtyřikrát ze šesti případů dohrávalo Slovácko duely v deseti lidech. "To je vždycky nepříjemné, ale hodně záleží na tom, kdy červená karta přijde. Myslím si, že třeba Pepa Divíšek v Jablonci a Hofmann v Plzni byli vyloučení dost přísně, nebyly to od nich zákeřné zákroky, spíš smolné. Proti Viktorce to byl zlomový moment, protože jsme hráli v deseti celou druhou půli. Jinak bychom si minimálně bod odvezli. Tenhle přísnější trend posuzování se praktikuje i v evropských pohárech, takhle se pískalo i na nedávném Euru," objasnil na serveru gol.cz zkušený brankář.

Zdroj: gol.cz