Proč Suchopárek opomenul Berana a Patráka a co stálo za brzkým stažením bundesligového debutanta Ostráka?

Proč Suchopárek opomenul Berana a Patráka a co stálo za brzkým stažením bundesligového debutanta Ostráka?
OBSAHUJE OHLASY

Jednadvacítka si v Českých Budějovicích poradila se Slovinskem nejtěsnějším možným rozdílem, o čemž rozhodla hlavička sparťanského stopera Vitíka v závěrečných fázích čtvrtečního klání. Debutující kouč Jan Suchopárek si tak mohl oddechnout...

"Jsem šťastný, že se nám podařilo uspět. Je to důležitý krok, který nám může otevřít určité cesty. Nejsme ale úplně spokojení s výkonem. Je to cítit i v kabině z hráčů, což je dobře. Myslím si, že ale v dalším zápase už to bude lepší a hráči nebudou tak nervózní. Jsem rád, že se podařil vstup střídajícím hráčům. I díky nim se nám nakonec podařilo vstřelit vítězný gól," liboval si vicemistr Evropy z roku 1996.

Ve vítěznou trefu věřil až do konce a to i přesto, že to herně takříkajíc drhlo. "Nikdy nejsem smířený s remízou. Zápas nebyl beznadějný a nehráli jsme rozhodně na udržení bodu. Dělali jsme hrozně chyb v rozehře, byli jsme nepřesní a zbrklí, to je pravda. Chyby v naší hře byly zbytečné a nevynucené. S hráči se o tom pobavíme. Na vině určitě nebylo hřiště, protože stadion byl celkově připraven výborně, přišlo dost diváků a hráči se cítili jako doma. Vše může mít více důvodů, je to pro řadu hráčů nové. O to víc si cením toho, že jsme to zvládli a mohli jsme si vychutnat pocit vítězství, někteří hráči úplně poprvé v reprezentaci," přidal na webu fotbal.cz jednapadesátiletý odborník.

O půli stáhl z plochy Ostráka s Kohútem a nahradil je Daňkem a Karabcem. Důvod? "Některá střídání byla plánovaná, ale nakonec to bylo trochu urychlené již o přestávce. Střídající hráči nehráli špatně, ale cítili jsme, že potřebujeme hru rozhýbat a především oživit. Nevěděli jsme, zda bude moci pokračovat Michal Fukala, který byl otřesený, ale pořád jsme i tak měli další tři střídání. I proto jsme to trochu urychlili," ozřejmil.

K prvnímu kvalifikačnímu utkání nového cyklu nakonec nebyli nominováni Vojtěch Patrák a Michal Beran. "Nezařazení Michala Berana do nominace bylo především s ohledem na soupeře a jejich styl hry včetně hodně soubojů. Počítáme s ním do dalších zápasů, je to výborný fotbalista. Tentokrát jsme se ale rozhodli takhle hlavně kvůli soupeři, stejně jako v případě Vojty Patráka," vysvětlil na stránkách repre.fotbal.cz šéf Lvíčat.

V pondělí 6. září s Albánií (opět na Střeleckém ostrově od 18:00) už by měl být výkon lepší. "S mužstvem jsme pracovali tři dny včetně regeneračních tréninků. Možnosti jsme měli opravdu omezené, je to hodně i o přípravě mimo hřiště. Proti Albánii nás čeká v pondělí jiný soupeř, budeme hrát určitě do plné obrany, ale výhru nad Slovinskem považuji za určité povzbuzení. Cítím, že si mužstvo sedá každým dnem víc a víc. Jsem přesvědčený, že tým bude táhnout za jeden provaz, o tom není pochyb," neztrácel sebevědomí nástupce Karla Krejčího.

Udělal jsem dobrý dojem na trenéra i na fandy Kolína, libuje si Ostrák. Co mu ještě chybí k základní sestavě?

Zdroj: repre.fotbal.cz