Tuchel řeší ukřivděné srdce ve své kabině. A které jméno by rád v zimě zlákal do Londýna?

Tuchel řeší ukřivděné srdce ve své kabině. A které jméno by rád v zimě zlákal do Londýna?

Zajímavou proměnou prošel během letního přestupového okna kádr londýnské Chelsea. Kouč Thomas Tuchel si brousí zoubky na titul v Premier League i další cennou trofej z pohárové Evropy, ale sám moc dobře ví, že cesta to bude složitá a bez nových tváří by se to neobešlo. Nejednalo se však o obměnu celého kádru a i když některé akvizice si přály opustit Stamford Bridge, umožněno jim to nebylo.

Pár týdnů se hovořilo o možném úprku Tima Wernera zpět do Bundesligy, ale německý legionář nakonec projevil chuť se o své místo v sestavě porvat. Příchod Romela Lukaka z Interu Milán samozřejmě zvýšil konkurenci v útoku a Tuchel z něj chce mít palebnou sílu číslo jedna.

V kabině však vykazuje zklamání tvář, která v zápasech figuruje na křídle. Pocit křivdy, že nebyl během léta uvolněn, pociťuje Callum Hudson-Odoi, o kterého v létě usilovala Borussia Dortmund. Vestfálský klub jej chtěl na roční hostování, což se anglickému legionářovi zamlouvalo, ale Chelsea byla nakonec proti. Konečné slovo měl právě trenér Tuchel, který rozhodl o tom si jej ponechat.

Přestože jedno přestupové okno se již zavřelo, objevují se spekulace, k jakým přesunům by mohlo dojít v zimě. Ono se to zdá jako vzdálený termín, ale uteče to jako voda. V Londýně se proslýchá, že pokud čtyřiadvacetiletý záložník AC Milán Franck Kessié neprodlouží na San Siru smlouvu, budou ho chtít Blues přetáhnout.

Zdroj: theathletic.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.