Musíme si na ně dát pozor. Češi jsou mužstvo, které pracuje jako jeden tým, varuje kouč Belgie

Musíme si na ně dát pozor. Češi jsou mužstvo, které pracuje jako jeden tým, varuje kouč Belgie

Mnozí hovoří o nedělním zápase na King Baudouin Stadium v Bruselu jako o bitvě o první místo ve skupině a domácí Belgie větří, že druhá konfrontace s českým výběrem nebude rozhodně procházka růžovým sadem. Remíza v Praze je zdviženým prstem pro tým plný hvězd, který si brousí zoubky na přímý postup a nutně potřebuje v tomto utkání tedy vyhrát.

Česká reprezentace sehraje v neděli důležitý zápas na horké půdě Belgie, ale kouč domácích Roberto Martínek nepasuje své svěřence do role jasného favorita. „Češi mají hodně silných stránek. Ve velkém počtu se dostávají na poslední třetinu hřiště, útočí v sedmi osmi lidech. Krajní obránci jsou neuvěřitelně útočně ladění,“ nechal se slyšet osmačtyřicetiletý španělský stratég na předzápasové tiskové konferenci.

Neopomenul poukázat na některé individuality, které mají za sebou výbornou sezonu. „Coufal na pravé straně měl velmi dobrou sezonu v Premier League, velký vliv na hru má Souček. Je to mužstvo, které pracuje jako jeden tým, výběrně přepínají. Vysoko presují. V obraně špičkově brání a v momentě, kdy získají balon, jsou velmi nebezpeční,“ pokračoval kouč Rudých ďáblů.

Belgie se na nedávném evropském šampionátu dostala do čtvrtfinále a oba týmy mají ambice figurovat také mezi účastníky světového šampionátu v Kataru. „Musíme si dát opravdu velký pozor, abychom nebezpečné prvky v jejich hře ubránili. Myslím, že to bude fantastický zápas na sledování. Česko předvádělo na Euru výborné výkony. Velmi dobře zahrálo i v našem úvodním vzájemném zápase v Praze. Je to opravdu silný tým, který má jasnou vizi, jak hrát. Nezáleží, který hráč je zrovna v sestavě. Všichni výborně zapadají do systému, který chce jejich trenér hrát,“ dodal Martínez.

Zdroj: goal.com