Pjanič: V Barceloně jsem okusil nulový respekt. Nic víc nedokáže tak ubíjet sebevědomí hráče

Pjanič: V Barceloně jsem okusil nulový respekt. Nic víc nedokáže tak ubíjet sebevědomí hráče

Hostování v Turecku může brát jako vysvobození. Někdejší tvář Juventusu asi nebude vzpomínat na působení na Camp Nou v dobrém. V rozhovoru pro list Marca přiznal, že se v Barceloně cítil nerespektovaný, což jej velmi frustrovalo. I tak ale odmítl tvrzení, že by litoval svého přesunu do katalánského klubu, ačkoliv se mu zdá nepravděpodobné, že by se tam chtěl ještě někdy vrátit.

Besiktas jej vzal pod svá křídla a bosenský reprezentant věří, že by se mu mohlo na této adrese dařit. I tak v něm ale stále převládá pachuť z jeho angažmá v Barceloně. „Nedokázal jsem si zvyknout na situaci, kterou jsem tam zažil. Miluju hrát fotbal, dělá mě to šťastný. Vždycky jsem chtěl za Barcelonu hrát, ale nikdy jsem nečekal, že to dopadne takhle,“ nechal se slyšet Pjanič v rozhovoru pro list Marca.

Na vině byly především špatné vztahy s koučem Ronaldem Koemanem, který mu navíc nedával příliš prostoru jej o svých schopnostech přesvědčit. „Cítil jsem, že jsem připravený být týmu pomoci, ale trenér se mnou nekomunikoval a nechtěl mě moc nasazovat. Nic víc nedokáže ubíjet sebevědomí hráče, než takový přístup. Trenér je samozřejmě od toho, aby určoval, kdo bude hrát a kdo ne, ale liší se způsoby, jak to může oznamovat. Jsem hráč, který dokáže přijmout všechno, ale čekal jsem, že to jednání bude tváří v tvář,“ pokračoval zkušený středopolař.

I přes tyto zkušenosti nelituje, že před rokem v červnu přijal tuto výzvu. „Rozhodně toho nelituju. V životě se dějí věci, které se musí stát, prostě to tak je. Celý život a svou kariéru jsem bojoval. Jsem velmi ambiciózní, soutěživý,“ dodala čerstvá tvář Besiktase, která tento turecký klub vyšla na 2,7 milionů eur.

Zdroj: marca.com