Liberec s Liverpoolem řeší stejné starosti aneb Když do fotbalu zasáhne státní převrat

Liberec s Liverpoolem řeší stejné starosti aneb Když do fotbalu zasáhne státní převrat

Nepříjemné chvíle čekají fotbalisty Guiney, kteří měli úvodní zářijové pondělí odehrát duel kvalifikace o MS 2022 v Kataru s Marokem, který musel být kvůli politickému převratu odložen. Své o tom ví i funkcionáři fotbalového Liberce. 

Právě v dresu libereckého Slovanu totiž toho času kope defenzivní univerzál Kamsa Mara, který má nyní nefotbalové starosti. "Teď už se vše uklidnilo," vzkázal šestadvacetiletý fotbalista z Guineje, ve které první zářijovou neděli proběhl vojenský puč, při kterém byl svržen prezident Alpha Condé. „Jsme s hráčem v kontaktu," poznamenal tiskový mluvčí Slovanu Tomáš Čarnogurský. 

Obdobné problémy jako Liberec nyní řeší například i funkcionáři Liverpoolu, kteří již začali jednat s úřady, aby se do Anglie mohl bezpečně vrátit záložník “Reds” Naby Keïta. "Přes vedení reprezentace jsme s Nabym pravidelně v kontaktu," citovala agentura Reuters prohlášení Liverpoolu. "Je v bezpečí a v pořádku. Situace se neustále vyvíjí, proto s úřady řešíme, jak ho bezpečně a včas dostat zpět do Liverpoolu," dodal klub. 

Stejný problém řešila i fotbalová reprezentace Maroka, které byl nakonec odlet z hlavního města Guiney Konakry umožněn. Trenér marockých fotbalistů Vahid Halilhodžič při tom v souvislosti s uzavřením hranic a střelbou ve městě vzpomněl na nepříjemnou situaci v Bosně a Hercegovině, kterou sám zažil. 

Zdroj: Šport.sk

Hattrick: Messi jako nový diamant v Paříži