Na klub, město a fanoušky nikdy nezapomenu, přiznal nováček Liberce. Komu všemu z Opavy poděkoval?

Na klub, město a fanoušky nikdy nezapomenu, přiznal nováček Liberce. Komu všemu z Opavy poděkoval?

Poslední Liberec zažívá velmi plodný úvod pracovního týdne. Po Dominiku Plechatém a Júsufu Hilálovi dorazil pod Ještěd i třiadvacetiletý středopolař Christ Tiéhi, jenž do této chvíle oblékal trikot druholigové Opavy.

"V průběhu neděle byl Slezský FC kontaktován sportovním manažerem Slovanu Liberec panem Koukalem, který projevil o Christa Tiéhiho zájem. V pondělí odpoledne následně došlo mezi zástupci obou klubů k osobnímu jednání, na kterém zástupci Slovanu předložili oficiální nabídku, kterou Slezský FC přijal,“ pronesl na webu sfc.cz manažer Opavy Jaroslav Kolínek.

V novém působišti se upsal až do léta 2024. "O tohoto hráče jsme měli zájem už na jaře, ale tehdy z toho sešlo, protože měl nabídku i ze zahraničí. Teď jsme se k jednání vrátili a bylo to velmi rychlé. V neděli jsme poprvé telefonicky kontaktovali zástupce Slezského FC a v pondělí jsme pak vše dořešili na osobní schůzce v Opavě. Christ v Liberci ještě absolvoval zdravotní prohlídku a podepsal smlouvu na tři roky," přidal na fcslovanliberec.cz funkcionář ze stadionu U Nisy.

A co první dojmy samotné nové akvizice, jíž čekají dávky pod Lubošem Kozlem? "Rád bych poděkoval Opavě za všechno. To, že jsem teď mohl podepsat smlouvu s Libercem, je díky tomu, že mi Slezský dal šanci hrát první ligu. Potkal jsem tady řadu skvělých lidí a úžasných spoluhráčů. Rád bych poděkoval za příležitost trenérovi Kováčovi i pánům Zavadilovi, Pospěchovi, Kolínkovi a Viktorinovi za příležitost hrát v Opavě. Mrzí mě, že jsme sestoupili a Opava hraje druhou ligu, ale svým bývalým spoluhráčům věřím a vím, že Opava bude brzy zpátky v první lize. Chci poděkovat i fanouškům. Ať už jsme vítězili, nebo prohrávali, vždy stáli za námi a podporovali nás. Na klub, město a fanoušky nikdy nezapomenu," uzavřel na sfc.cz pařížský rodák, jenž vyrůstal v mládežnické akademii Le Havru a v letech 2019 a 2020 se snažil prorazit v nižších anglických soutěžích.

Na Stínadlech se posilovala ofenzivní řada. Kteří 2 cizinci by měli u Sklářů prokázat své schopnosti?

Zdroj: fcslovanliberec.cz sfc.cz