Pohárové finále na stadionu v Česku? Fousek už zahájil jednání, šance jsou více než slušné

Pohárové finále na stadionu v Česku? Fousek už zahájil jednání, šance jsou více než slušné

Finále Evropské konferenční ligy už do tří let v Česku, konkrétně v pražském Edenu? Podle předsedy Fotbalové asociace ČR Petra Fouska je to možné. Jednáním o tom se zástupci UEFA ho na dnešním jednání pověřil výkonný výbor FAČR.

"Výkonný výbor mě pověřil, abych jednal s UEFA o možnosti pořadatelství finále Evropské konferenční ligy v roce 2023 nebo 2024. Požádal jsem o toto pověření, protože je to něco, co bychom mohli přivést do České republiky," řekl Fousek na úterní tiskové konferenci.

"Samozřejmě budeme mít konkurenty, ale na druhou stranu máme co nabídnout. Máme za sebou Superpohár UEFA v roce 2013 nebo finále mistrovství Evropy do 21 let v roce 2015. Chtěl bych pokračovat v těchto snahách přivést vrcholné akce UEFA do České republiky. Máme i některé další nápady," prozradil Fousek s tím, že finále soutěže by nejspíš hostil pražský Eden, domácí svatostánek Slavie. 

Že finále Evropské konferenční ligy Česko hostit rozhodně může, dokládá i fakt, že první ročník vyvrcholí v květnu příštího roku v albánské Tiraně...

"Prestižní to pro nás je nepochybně. Hostit finále jakéhokoli poháru se soutěží UEFA je pochopitelně významná záležitost. Není to každý den. Cesta k tomu bude strastiplná, protože pochopitelně zájemců je hodně. Musíme se do konce září vyjádřit směrem k UEFA," doplnil ostřílený funkcionář.