Doufám, že se brzy v tabulce posuneme výš, Liberec nepatří na místa, kde teď je, tvrdí Tiéhi

Doufám, že se brzy v tabulce posuneme výš, Liberec nepatří na místa, kde teď je, tvrdí Tiéhi

Jakmile bude Slovan Liberec za pár dní čelit v Ďolíčku domácím Pardubicím, je pravděpodobné, že už u toho v sestavě bude i třiadvacetiletý francouzský středopolař Christ Tiéhi, jehož bratr Jean-Pierre mimochodem nyní hraje za juniorku Fulhamu.

Ten, jenž na mládežnické úrovni reprezentoval Pobřeží slonoviny, nepřišel do zcela neznámého prostředí, i když se samozřejmě nějaký čas adaptovat bude. "Slovan znám a znám i některé hráče. Teď je to pro mě každopádně nové, protože se přesouvám do jiného prostředí. Jde o velký krok," přiznal na fcslovanliberec.cz exopavský mladík.

Co od své podještědské mise očekáváš? "Chci hrát dobře pro tým, trenéra a klub. Doufám, že se brzy v tabulce posuneme výš, Liberec nepatří na místa, kde teď je. To je to, co očekávám od týmu i sebe," přidal na klubovém webu Tiéhi, jehož otec Joël si v minulosti zahrál Ligue 1 a prošel i reprezentací Slonů.

Které pozice jsou na ploše jeho nejoblíbenější? "S fotbalem jsem začal jako opravdu malé dítě, nejdřív v útoku, protože jsem chtěl být jako táta. Pak už jsem hrál na pozici číslo šest, tedy na defenzivním záložníkovi, můžu ale být také na osmičce, nebo v roli pravého beka. Primárně je však mým neojblíbenějším postem právě defenzivní záložník," ozřejmil nový svěřenec Luboše Kozla.

A co jeho fotbalové sny? "Chtěl bych být co nejlepší na své pozici. Mám sen si jednou zahrát v národním týmu, další velký sen je hrát evropské poháry, třeba právě se Slovanem. Mám velkou motivaci a budu tvrdě bojovat, aby se mi ji povedlo vyplnit," zakončil na fcslovanliberec.cz Tiéhi.

Které kluby utratily v létě nejvíc peněz a kde se nejvíc přestupovalo?

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.