Sešívaného Alijagiče chtěli Rossoneri i Citizens. Na rozdíl od Hložka je to pořád ještě spíš dítě, tvrdí Hyský

Sešívaného Alijagiče chtěli Rossoneri i Citizens. Na rozdíl od Hložka je to pořád ještě spíš dítě, tvrdí Hyský

Není to tak dávno, co se o kmenového slávistu Denise Alijagiče, jenž aktuálně střílí branky pod vedením Martina Hyského za druholigovou Vlašim, zajímaly známé evropské značky AC Milán a Manchester City. 

Jak zaznělo na stránkách Deníku Sport, Rossoneri ze San Sira si ho chtěli během léta půjčit za 50 tisíc eur s opcí ve výši 950 tisíc eur za trvalé odkoupení, což ovšem vršovické "S" na čele s Jaroslavem Tvrdíkem odmítlo.

Velký zájem o osmnáctiletého teenagera měla projevit také portugalská Braga, nicméně dopadla stejně jako osmnáctinásobný šampion Serie A a perspektivní útočník s bosenskými kořeny zůstal i nadále tam, kde je, čili v Česku.

Podzim by měl strávit na "sešívané farmě" ve Vlašimi a v zimě se může posunout buď do áčka mistra Fortuna:ligy nebo do jiného prvoligového klubu, aby mohl dál růst. Ve hře by mohlo být vzhledem k jeho vysokým ambicím a osobním cílům také zahraničí, nicméně nepředbíhejme...

"Denis byl vždycky gólový. Umí se před bránou chovat, má klid v koncovce, odmalička za něj mluví góly. Potvrzuje to i s námi. Potřebuje komunikaci. Ale je evidentní, že chce, dělá věci navíc, maká na sobě. Jako snajpr potřebuje zlepšit především hru hlavou," prohlásil na stránkách isport.blesk.cz výše zmíněný Hyský.

Vlašimský ostrostřelec už bývá dokonce spojován i s o rok starším sparťanem Adamem Hložkem, jehož cenovka už je ovšem o poznání vyšší. "Oba jsou dobří v koncovce, ale typově se liší. Denis je tahovější a rychlejší, ale oproti Adamovi musí ještě hodně pracovat a dokazovat. Zlepšil se, rychlostně i vytrvalostně je výborný. Akorát potřebuje mentálně zesílit, na rozdíl od Hložka je to pořád ještě spíš dítě," zakončil na portálu iSport.cz Hyský, jehož svěřence čeká po přípravě s Pardubicemi 12. září výjezd do Varnsdorfu.

Alijagič se právě teď dělí o status nejlepšího střelce Vlašimi se jmenovcem Višinským, který - světě div, se - patří slavnému "S" také.

Plzeň - Sparta, Slavia - Slovácko, Leverkusen - Dortmund, Lipsko - Bayern, PSG - Clermont, MS ve futsale s Českem!

Zdroj: isport.blesk.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.