Šilhavý chválil Jemelku, Sadílka i Tecla a dodal: Příště už tady bude Schick, věřím, že to bude záruka nějakých gólů

Šilhavý chválil Jemelku, Sadílka i Tecla a dodal: Příště už tady bude Schick, věřím, že to bude záruka nějakých gólů
OBSAHUJE VIDEO

Česká bilance v září? Jedna těsná výhra, jedna jasná prohra a jedna remíza vybojovaná v posledních vteřinách. Dvě vstřelené branky ve třech utkáních však žádná velká sláva nejsou a souboru Jaroslava Šilhavého evidentně chyběl současný nejlepší útočník Patrik Schick, jenž si odpykával disciplinární trest...

"Patrik je gólový hráč, to víme. Jsme rádi, že už nás zase posílí v tom příštím důležitém srazu. Ve středu jsme hráli do plných, což je vždy nejtěžší. Kupodivu se nám to dařilo lépe než s Běloruskem. To jsme taky dobývali a měli šance, ale nyní to bylo proti lepšímu soupeři. Jen mě mrzí, že se Standovi Teclovi, který odehrál výborný zápas a odpracoval to, nepodařilo vstřelit gól," uvedl na pozápasové tiskové konferenci Jaroslav Šilhavý.

Další reprezentační etapa se bude odvíjet zase v říjnu. "Při příštím srazu už tady bude Patrik, věřím, že to bude záruka nějakých gólů. Věříme, že se uzdraví další hráči, kteří na tomhle srazu chyběli a nominujeme silnější mužstvo z těch zkušenějších hráčů. Doplní je hráči, kteří nás třeba teď přesvědčili. Věřím, že nominace bude taková, že v říjnu zvládneme oba zápasy kvalifikace," přidal bývalý kouč Slavie, Liberce, Dukly i Jablonce.

Statisticky už by se neměl opakovat ani scénář, kdy mu z různých důvodů chybělo přibližně 20 fotbalistů. "Kvůli absencím se dostali do hry další hráči. Určitě nechci říkat, že by někdo hrál špatně, že už se sem nepodívá. To určitě ne. Každý asi odehrál to své, co umí. Kromě Standy Tecla odehrál velmi dobrý zápas Michal Sadílek, i Vašek Jemelka v obraně byl jistý," chválil.

Pokud jde o vývoj ve skupině, Wales překvapivě doma remizoval s Estonskem a na druhém místě tabulky se dotáhl právě na český výběr. Ostrované mají ale jedno utkání k dobru. "Samozřejmě tu remízu Walesu kvitujeme. My jsme tam body ztratili, neměli jsme. Wales minule doháněl výsledek proti Bělorusku, nakonec se mu povedlo vyhrát. Přiznám se, že remíza doma s Estonskem byla pro docela překvapivá. Věřím, že v následujícím zápase s Walesem to doma zvládneme, trochu jim odskočíme a na druhém místě už zůstaneme," zakončil na serveru repre.fotbal.cz devětapadesátiletý odborník, jenž už sedí na lavičce národního mužstva téměř tři roky.

Plzeň - Sparta, Slavia - Slovácko, Leverkusen - Dortmund, Lipsko - Bayern, PSG - Clermont, MS ve futsale s Českem!

Zdroj: repre.fotbal.cz