Bassey: Hodně obránců v lize je pomalých. Pokud jste rychlý a dokážete provést správně kličku, máte obrovskou výhodu

Bassey: Hodně obránců v lize je pomalých. Pokud jste rychlý a dokážete provést správně kličku, máte obrovskou výhodu

Aktuálním českobudějovickým útočníkem číslo 1 je rychlonohý forvard Fortune Bassey, jenž figuruje v základní sestavě Dynama od třetího kola Fortuna:ligy. Na svou dvougólovou bilanci bude chtít navázat již v neděli proti východočeským Votrokům.

"Bude to velmi těžké. V posledním utkání dokázali porazit Plzeň, což jim dodá sebedůvěru do dalších zápasů. Hrají dobře systémově, nebude jednoduché se přes ně prosazovat. Doufám, že si z utkání odneseme nějaké body," pronesl svěřenec kouče Davida Horejše, jenž se domnívá, že s Hradcem bude jeho tým více ve hře, než tomu bylo naposledy se Spartou a mohlo by se diktovat také tempo zápasu.

Jak náročný byl program během repre pauzy? "Trenér nám naordinoval více tréninků, měli jsme toho hodně. Chodili jsme i dvakrát denně, ale dostali jsme některé dny volno, abychom si mohli odpočinout a zrelaxovat. Pracovali jsme dobře jako tým a věřím, že budeme připraveni," přidal na klubovém webu dvaadvacetiletý nigerijský forvard, mezi jehož největší přednosti patří rychlost i hra jeden na jednoho. "Většina afrických hráčů je běžecky a rychlostně dobře vybavena. Stále na tom pracuji, abych z toho mohl těžit. Přidávám si, běhám sprinty navíc. Hodně obránců v lize je pomalých, takže pokud jste rychlý a dokážete provést správně kličku, tak máte oproti nim obrovskou výhodu."

Bývalý hráč Ústí nad Labem je aktuálně pro Budějovice velmi důležitý. Jak spokojen je se svým vstupem do nového ročníku? "Poslední zápasy mi vyšly dobře. Snažil jsem se prosadit, být užitečný pro mužstvo. Získal jsem větší sebedůvěru, kterou dokážu uplatnit na hřišti. Máme dobrý tým, z čehož chceme těžit a jsem rád, že si se spoluhráči dokážeme vyhovět. Jako útočník ale nemohu být nikdy spokojen. Měl jsem ještě další šance, které jsem mohl proměnit, takže nemuselo zůstat jenom u dvou branek. Budu tvrdě pracovat dál, aby góly přicházely a co nejvíc jsem pomáhal týmu. Snažím se soustředit hlavně na sebe a neřeším, jestli se někde o mně píše," ozřejmil na dynamocb.cz kolega Mihálika či Van Burena. 

Plzeň - Sparta, Slavia - Slovácko, Leverkusen - Dortmund, Lipsko - Bayern, PSG - Clermont, MS ve futsale s Českem!

Zdroj: dynamocb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.