Co chybí Baníku k útoku na titul? Leccos. Mentalita a hlavně kvalita kádru, ví Brabec

Co chybí Baníku k útoku na titul? Leccos. Mentalita a hlavně kvalita kádru, ví Brabec

Po úvodních šesti kolech Fortuna:ligy náleží ambicióznímu Baníku průběžné páté místo se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Spartu. Je to pro značku z Bazalů uspokojivý start?

"Na Slavii jsme vyhořeli, ale nelze pořád vyhrávat. Jsme spokojeni. Ano, mohlo to být malinko lepší, mohli jsme vyhrát v Jablonci. Celkově si to však sedlo, v kabině panuje dobrá atmosféra. Máme široký kádr a snad i trenéra, který ví, co dělá. Doufáme, že se budeme pohybovat nahoře," přednesl na stránkách iSport.cz majitel ostravského celku Václav Brabec.

Dokonalé to však ještě samozřejmě není ani náhodou. "Samozřejmě, chybí tomu leccos. Mentalita a hlavně kvalita kádru. Podívejte se na Slavii, to se nedá srovnat. Všechno je tam krát deset," doplnil funkcionář, jehož slova nabídl web isport.blesk.cz.

Ohled se musí brát i na finanční sílu. "Musel bych mít čínský budget a čas. A možná i trošinku štěstí na rozhodnutí – na kterého trenéra se obrátit, kterému sportovnímu řediteli dát příležitost a podobně. Pustil bych se do kolotoče se stovkami milionů, možná miliardou a pak bychom možná taky porazili 4:0 nějaký klub z Čech. Tím však nechci náš výkon omlouvat, byl špatný. Doufejme, že kluci už nebudou zaleknutí, že se z toho otřepali a že v Teplicích vyhrajeme," burcoval kabinu Sportem citovaný Brabec, který by měl být nakloněn tomu, aby se na Davida Lischku ohledně trvalé spolupráce uplatnila opce.

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.