Pilař dostává v Jablonci od kouče Rady úlevu. A přeje nový stadion Hradci, kde je jeho domov

Pilař dostává v Jablonci od kouče Rady úlevu. A přeje nový stadion Hradci, kde je jeho domov

Václav Pilař platil za jeden z největších fotbalových talentů Česka. Slibnou kariéru mu ale překazilo zranění kolena, se kterým musel už na pět operací. Serveru iSport.cz Pilař poskytl rozhovor o svém zranění i nové šanci v Jablonci, kde nyní patří mezi největší opory.

Nedá se nic dělat. Mám se dobře a jsem rád, že vůbec hraju. Vrátil jsem se, můžu si to užívat. Koleno drží, vůbec si nestěžuju,“ uvedl Pilař pro iSport s tím, že ho o ukončení kariéry uvažoval především během problémů za jeho působení v Německu. „Doktor mi řekl na rovinu, že sám neví, jak to se mnou bude. Hodně jsem tehdy jezdil na kole, chodil jsem pořád na injekce. Hlava mi pomohla, abych ten souboj vyhrál,“ vysvětlil.

Právě vleklé zranění rozhodlo o tom, že se šikovný záložník nakonec vrátil ze skvěle rozjeté kariéry v zahraničí do české ligy a zakotvil v Jablonci, kde oceňuje férový přístup náročného kouče Petra Rady. „U něj nedostanete nic zadarmo, i když máte něco za sebou. Zároveň je k vám férový. Takový přístup mi absolutně vyhovuje. Dá mi úlevu a já mu to chci vracet na hřišti,“ sdělil v rozhovoru.

„Nežádám žádné úlevy, dokud se moje koleno neozve. Ale chci, aby lidé ten stav respektovali. Rád bych byl na každém tréninku, ale bohužel se mi v kariéře stalo tohle a potřebuju lidský přístup,“ popsal Pilař pro iSport, co potřebuje pro pokračování ve své fotbalové kariéře.

Dvaadvacetinásobný reprezentant a účastník EURO 2012 ale nezapomíná ani na svůj klub, který ho do velkého fotbalu dostal, tedy na Hradec Králové. „Vztah mám skvělý. Mám tam spoustu kamarádů. Narodil jsem se v nedalekém Převýšově, ale od patnácti let jsem byl v Hradci na bytě. Je to můj domov. Přestěhovali jsme se tam s rodinou,“ neskrývá Pilař, kde je jeho srdce. A těší se i na nový stadion „votroků“. „Hradci to strašně přeju. Říkal jsem, že by bylo krásné si na něm jednou zahrát,“ uvedl nejistě.

Zdroj: iSport.cz

Mladík Bellingham z Dortmundu v dohledné době neodejde. Vestfálský klub si ho pojistil