Souček se v rámci Kladivářů brzy dotáhne na Kováče, Řepka s Mikloškem jsou však pořád dost daleko...

Souček se v rámci Kladivářů brzy dotáhne na Kováče, Řepka s Mikloškem jsou však pořád dost daleko...

Žádný jiný ostrovní celek ve své historii nezaměstnával více Čechů, než dvojnásobný vítěz Championship a trojnásobný držitel FA Cupu West Ham United.

Když nebudeme počítat Kateřinu Svitkovou, pracovní dokument s londýnskými Kladiváři podepsalo v posledních třech dekádách již devět českých krajánků...

Je zajímavé, že hned čtyři z nich byli brankáři a dnes devětapadesátiletý internacionál Luděk Mikloško dokonce dodnes drží rekord v podobě nejvyšší počtu startů, jichž bylo 186.

Historicky druhá příčka patří bývalému kapitánovi Sparty s minulostí ve Fiorentině Tomáši Řepkovi, jehož mise v britské metropoli se svého času zastavila na 184 vystoupeních. Nebýt tří červených a dvaadvaceti žlutých a s tím spojených disciplinárních trestů, možná mohl mít ještě lepší bilanci...

Na třetího Radoslava Kováče, jehož bilance ve WHU se zastavila na 62 startech, už se pozvolna dotahuje exslávistická chobotnice Tomáš Souček, jemuž chybí do jeho vyrovnání už jen pět utkání.

Alex Král, který je nejčerstvější posilou West Hamu, by se mohl ze současné pozice číslo 9 velmi rychle propracovat až na šesté místo pořadí. Štěch se Srníčkem totiž za londýnskou značku nastoupili jen třikrát a Jan Laštůvka dokonce pouze jednou. Nyní to tedy bude o důvěře skotského manažera Davida Moyese.

Češi ve West Hamu:

1. Luděk Mikloško - 186 zápasů
2. Tomáš Řepka - 184 zápasů
3. Radoslav Kováč - 62 zápasů
4. Tomáš Souček - 57 zápasů
5. Vladimír Coufal - 39 zápasů
6. Marek Štěch - 3 zápasy
7. Pavel Srníček - 3 zápasy
8. Jan Laštůvka - 1 zápas
9. Alex Král - 0 zápasů

 

Nejsem tu na dovolené, upozornil Ronaldo a potvrdil, že by se rád v Manchesteru zdržel tři až čtyři roky