Alves končí v Sao Paulu. Důvodem jsou dluhy brazilského klubu

Alves končí v Sao Paulu. Důvodem jsou dluhy brazilského klubu

Brazilský fotbalista Dani Alves ukončil své působení v Sao Paulu. Důvodem jsou dluhy klubu vůči fotbalistovi. Podle brazilských médií mu klub dluží dva milióny dolů.

Alves, který se k věci odmítl vyjádřit, přišel do Sao Paula v roce 2019 z francouzského PSG. Osmatřicetiletý pravý obránce si po reprezentační pauze nezúčastnil na týmových tréninků, stejně jako jeho kolega z obrany stoper Miranda, vůči kterému má klub též dluh. 

"Agent Daniho Alvese nás informoval, že se hráč nevrátí, pokud mu nevyrovnáme dlužnou částku. Minulý týden jsme se snažili najít řešení, ale druhá strana odmítla náš návrh," cituje agentura AP sportovního ředitele klubu Carlosa Belmonteho. Klub se proto rozhodl, že nejjednodušším řešením bude rozvázat s Alvesem kontrakt: "Přijali jsme rozhodnutí a oznámili trenérovi Hernanovi Crespovi, že Dani Alves už nebude k dispozici," dodal Belmonte.

Alves za Sao Paulo odehrál 76 zápasů a vstřelil 8 gólů. Po přestupu z brazilské Bahiy do španělské Sevilly kopal hráč také za Barcelonu, Juventus Turín či již zmíněný Paříž St. Germain. Dohromady Alves během kariéry získal 43 trofejí včetně zlaté medaile na OH 2020 v Tokiu.

Zdroj: Šport.sk

Jak přijmou Vrbu v Plzni? Fanoušci na něj pískat nebudou. Spíš ocení, co pro klub udělal, myslí si Krejčí