Hradecký Dvořák ví, že Hradec mohl mít víc bodů, ale nejhůř na tom není. A vyhlíží derby s Pardubicemi

Hradecký Dvořák ví, že Hradec mohl mít víc bodů, ale nejhůř na tom není. A vyhlíží derby s Pardubicemi

Útočník Hradce Králové Pavel Dvořák svými deseti góly v loňské sezóně výrazně přispěl k návratu „votroků“ do nejvyšší soutěže. Východočeši zatím uhráli v šesti zápasech šest bodů a v posledním utkání před reprezentační pauzou porazili favorizovanou Plzeň. Jak hodnotí dvaatřicetiletý útočník vstup Hradce do nové sezony?

Tím, že jsme v posledním zápase porazili Plzeň, tak můžeme být spokojení. Bodů jsme samozřejmě mohli mít víc, ale nakonec si myslím, že to máme rozehrané docela dobře. Věřím, že body budou přibývat,“ řekl Dvořák pro oficiální web FORTUNA:LIGY s tím, že ho mrzí především ztráty z remízových utkání. „Věděli jsme, že předtím jsme body spíš ztráceli. Hlavně v remízových zápasech, kde jsme měli i na vítězství. Proti Plzni jsme si to vzali zpátky," těší ho.

„Vůbec nevím, čím to bylo. Že bych něco změnil, to určitě ne. Hrál jsem tak jako vždycky, ale tým byl skvělý a každý zápas jsme byli herně lepší, hodně na balónu a pak se hraje lépe, když máte hodně šancí. To je rozhodně jednodušší, než když hrajete o záchranu,“ vrátil se hradecký útočník ještě k minulé sezóně, ve které se stal nejlepším střelcem Východočechů, a to i přesto, že v předchozích angažmá v Olomouci nebo ve Slovácku se mu takto nedařilo. „Především jsem tam toho tolik neodehrál, byla tam větší konkurence. Když se mi něco nepodařilo, šel jsem hned na lavičku, k tomu mě tam potkala zranění,“ přiznal s náznakem, že východočeský kádr má přece jen o něco nižší kvalitu.

„Paradoxně si myslím, že to může být naše výhoda než kdybychom hráli na starém Malšáku (Malšovický nebo též Všesportovní stadion v Hradci Králové, pozn. red.). V Boleslavi je pěkný stadion a když tam přijdou i dva nebo tři tisíce lidí a fandí, tak udělají lepší atmosféru než na Malšáku,“ překvapil Dvořák, že mu momentálně nevadí hrát v Mladé Boleslavi, kde Hradec působí kvůli výstavbě nového stadionu.

Nejlepší střelec Hradce z minulé sezóny ví, že nyní čekají Východočechy důležitá dvě utkání s Českými Budějovicemi a Pardubicemi, ve kterých by se hodilo poměrně slušný start v ligovém ročníku potvrdit bodovým ziskem. „To jsou přesně ty zápasy, které bychom měli zvládnout. Pokud získáme aspoň čtyři body, tak se odpíchneme do klidnějších vod. Jinak se budeme plácat dole. Budou to vyrovnané zápasy, kde opravdu rozhodnou maličkosti,“ předpověděl Dvořák v rozhovoru, jak se může sezóna dále vyvíjet.

A právě na ligové derby s Pardubicemi se hradecký snajpr těší obzvláště. „Samozřejmě se těším, jen je trochu škoda, že derby Hradce s Pardubicemi se bude hrát jednou v Boleslavi a jednou v Ďolíčku, je to trochu paradox. Myslím ale, že lidi i tak přijdou a bude to dobrý zápas,“ věří Dvořák. Fanoušky Hradce Králové a Mladé Boleslavi navíc pojí přátelství, ve kterém by si tak oba tábory mohly pomoci.

Zdroj: FORTUNA:LIGA

Těmto fotbalistům tipoval Messi roce 2015 zářnou budoucnost. Jak jsou na tom nyní?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.