Darida pomohl Herthě dvěma asistencemi, ani třetí gól Schicka v sezóně na body proti Dortmundu nestačil

Předpokládalo se, že to bude bitva, ve které padne hodně branek. A opravdu to tak bylo. V krásném utkání mezi Bayerem Leverkusenem, za který kope nejlepší český útočník Patrik Schick, a Borusií Dortmund padlo hned sedm branek a jedna další nebyla uznána. I když Schickův tým v zápase třikrát vedl (jednou i po trefě českého borce), Dortmund má prostě Haalanda.

Bayer se dostal do vedení už v deváté minutě, ale Haaland v sedmatřicáté minutě vyrovnal a o dvě minuty později nahrál hlavou na gól Bellinghamovi, jehož braka ale nebyla uzána pro předchozí faul na Diabyho. V samém závěru první půle pak poslal do vedení zpět Leverkusen český ostrostřelec Patrik Schick, ale ani to nebylo v tomto atraktivním duelu všechno.

Krátce po začátku druhé půle totiž opět vyrovnal po Haalandově asistenci Brandt, aby se Leverkusen dostal o šest minut zpět do vedení zásluhou Diabyho, který se stejně jako Schick trefil již ve třetím utkání za sebou. To však bylo ke smůle Schicka a spol. vše. Naopak Dortmundu se podařilo v 71. minutě potřetí v zápase vyrovnat zásluhou Guerreiho a v 77. minutě přidal svůj druhý gól v utkání z penalty norský střelec Haaland, který poslal Dortmund za třemi body.

Leverkusen tak kvůli porážce klesl na páté místo a naopak Dortmund se díky výhře posunul na druhé místo za zatím stoprocentní Wolfsburg, který si poradil na hřišti Fürthu 0:2.

Darida pomohl Berlínu k výhře 3:1 dvěma asistenci, nejprve ve 37. minutě vybídl ke střele Serdara a v 78. minutě předal míč Maolidovi na pravou stranu, který si nevedl balón na střed a pojistil vítězství Herthy.

Sobotní utkání Bundesligy:

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 3:4 (2:1)
Branky:
9. Wirtz (Paulinho), 45+1. Schick (Wirtz), 55. Diaby – 37. Haaland (Meunier), 49. Brandt (Haaland), 71. Guerreiro, 77. Haaland (pen.).

Fürth - Wolfsburg 0:2 (0:1)
Branky: 10. L. Nmecha (Weghorst), 90+1. Weghorst (pen.).

Freiburg - Kolín nad Rýnem 1:1 (0:1)
Branky: 89. Czichos (vla.) – 34. Modeste (Schmitz).

Hoffenheim - Mohuč 0:2 (0:1)
Branky: 21. Burkardt (Kohr), 77. Ingvartsen (Stach).

Union Berlín - Augsburg 0:0 (0:0)

RB Lipsko - Bayern Mnichov 1:4 (0:1)
Branky: 58. Laimer - 12. Lewandowski z pen., 47. Musiala, 54. Sane, 90+2. Choupo-Moting

Frankfurt - Stuttgart 1:1 (0:0)
Branky: 79. Kostič - 88. Marmoush
ČK: 82. Anton (Stuttgart)

Bochum - Hertha 1:3 (0:2)
Branky: 59. Zoller - 37. a 43. Serdar, 78. Maolida

Nevydařená obnovená premiéra. Smolař Kadlec se zase zranil. Po necelé půlhodině střídal pro svalové zranění