Schranz s Kačarabou byli na infuzích. A Takács? Trpišovský dlouho neviděl křeče u stopera...

Schranz s Kačarabou byli na infuzích. A Takács? Trpišovský dlouho neviděl křeče u stopera...
OBSAHUJE VIDEO

Pětadvacetiletý zadák Ladislav Takács absolvoval proti Slovácku svůj první slávistický start v sezoně. V Edenu (2:1) ovšem bývalý hráč Teplice, Sokolova či Mladé Boleslavi kvůli křečím nedohrál, což se středním obráncům zase až tak často nestává...

Krátce před závěrečným hvizdem ho proto nahrazoval forvard Michael Krmenčík. "Laca jsme se snažili přesvědčit, ať to dohraje, protože jsme měli poslední střídání. Připravoval se Plavšić a Krmenčík. Původně měl jít Plavšić na kraj a Oscar do středu místo Ševčíka. Laco prostě nebyl schopný to dohrát, dostal křeč do obou nohou a pak se náběhy zachytávají hodně špatně. Střídání jsme měnili kvůli výšce, aby ho Krmenčík nahradil při standardních situacích. Muselo se to celé přeskupit, Standa Tecl musel jít na křídlo a pak tam zachránil situaci s Navrátilem," ozřejmil hlavní kouč Jindřich Trpišovský.

Čtvrteční zahajovací duel Konferenční ligy proti Unionu Berlín, jenž zatím v tomto ročníku stále nenašel přemožitele, by mu ovšem utéci neměl. "Původně to mělo být jinak, ale byl ve stavu, že jsme ho teď dovezli do ledového bazénu a budeme se ho snažit dát dohromady na čtvrtek. V nadsázce jsem mu říkal, že jsem dlouho neviděl křeče u stopera, to je pro mě vždycky zážitek. Kromě zápasu se Sokolovem za béčko si ani nevybavím, kdy naposledy absolvoval devadesát minut, v Boleslavi někdy odhadem před čtyřmi měsíci. Zkracování hřiště a opakové náběhy mu dělaly v tomhle problém,“ přidal sešívaný kormidelník, jehož slova nabídl web slavia.cz.

Na domácí střet s aktuálně osmým týmem bundesligové tabulky už by měli být připraveni i reprezentanti svých zemí Taras Kačaraba a Ivan Schranz, kteří se po mezinárodní pauze vrátili na Sinobo Stadium nemocní. "Oba by měli být připravení na čtvrtek. Přijeli s nachlazením a teplotou na první trénink po srazu. Byli pod dohledem doktorů a na infuzích. Už měli první dny bez teplot. Myslím si, že ve čtvrtek budou oba k dispozici,“ ukázal optimismus pětačtyřicetiletý odborník.

Tvrdík kritizuje organizaci v národním týmu: Hráči se vrátí ve 3,30 z Karviné a už v 9 se mají hlásit na srazu!

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.