Čerstvý vzkaz na Letnou: Jestli chce mít Sparta velké cíle, musí řešit výkon managementu...

Čerstvý vzkaz na Letnou: Jestli chce mít Sparta velké cíle, musí řešit výkon managementu...

To, že si Sparta odvezla z plzeňské Doosan arény těsnou porážku Josef Csaplár za žádnou tragédii nepovažuje. Viktoria byla podle jeho názoru jednoduše lepší a tři body zůstaly doma zaslouženě. Z českého pohledu bral tahák 7. kola Fortuna:ligy za super zápas, z toho evropského už to ovšem bylo pro letenské "S" horší...

"Z pohledu Evropy se jedná o tristní vysvědčení pro Spartu. Bavíme se totiž o Plzni, která v předkole Konferenční ligy vypadla s průměrným bulharským klubem, a kolo předtím za minutu dvanáct postoupila přes amatéry z Walesu. A s tímto mužstvem prohrála Sparta z mého pohledu rozdílem třídy. Mimochodem, sparťané, víte, že jedna třetina hráčů z vašeho kádru nemá ve Spartě vůbec co dělat?," zůstal nevybíravý osmapadesátiletý odborník, jehož stanovisko vyšlo na serveru sport.cz.

Csaplár rozdával v poslední době prostřednictvím médií vzkazy a ten poslední mířil na sparťany. "Nedivte se, že jste prohráli s Plzní, protože váš kádr je daleko horší. Přečetl jsem si, jaké cíle vyhlásil před sezonou váš management. Nesoustřeďte se na cíle, ale především na výkon vašeho managementu. Směrem k A-týmu udělal management za poslední roky dvě dobrá rozhodnutí. V době, kdy se zdálo, že bude hrát Sparta ve skupině o záchranu, angažovala trenéra Vaška Kotala. Vytáhl ji do pohárové Evropy. Když skončil, přivedl Pavla Vrbu, který teď Spartu učí, jak se fotbal dělá," přidal na portálu sport.cz momentálně volný kouč, který několikrát pracoval také v zahraničí.

Achillovou patou sparťanského prostředí jsou podle něj funkcionáři na důležitých místech. "Nesoustřeďte se na trenéra, tam jste dobří. Naopak, měli byste koupit Pavlu Vrbovi dárkový koš, jak kouzlí. Jste druzí, máte šestnáct bodů. Ale jestli chcete být zase obávaným týmem, musíte se soustředit na výkon všech vašich ředitelů. Vaše kritéria pro jejich výběr, a sice že je někdo populární, lidé ho mají rádi, nebo je něčí kamarád, nebo kamarád kamaráda z dětství, nejsou nejvhodnějšími a nejzákladnějšími předpoklady k tomu, aby Sparta byla zase evropská. Pokud tedy chcete, aby evropská byla. Za mě je zásadní provést změnu ve výběrových řízeních. Vždycky by v nich měla rozhodovat kompetentnost. Kdysi jsem prohlásil: Kolik se má ve Spartě vyhodit ještě trenérů a vyměnit hráčů, než se přijde na to, kde je chyba? Jestli chce mít Sparta velké cíle, musí řešit výkon managementu. Tečka," zůstal nekompromisní Csaplár, jehož názor nabídl server sport.cz.

Csaplár kárá Potočného za pseudobojovnost: Jde o technického hráče, určitě se mu nelíbí, když do něj soupeř takhle zajede

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.