Na Spartu se chystající hráči Bröndby cítí, že je šance se předvést a ukázat, že jsou tady a že jsou zase po čase silní...

Na Spartu se chystající hráči Bröndby cítí, že je šance se předvést a ukázat, že jsou tady a že jsou zase po čase silní...

Jedenáctinásobný mistr dánské Superligy Bröndby Kodaň by nemusel být ve čtvrtek večer pro Spartu až tak obrovskou hrozbou. Minimálně papírově.

Kodaňský celek, který se poroučel z kvalifikace o Ligu mistrů po dvou těžkých porážkách se Salzburgem, je totiž po úvodních osmi kolech dánské ligy až na osmé příčce s jednou výhrou, pěti remízami a dvěma porážkami, to vše při negativním skóre 11:12.

Kádr Bröndby je však na svůj první start v Evropské lize řádně nažhaveni a když se letos možná nebudou prát o primát doma, fanoušky chtějí potěšit alespoň v pohárech. "Historicky jsme v dánském fotbalu velký klub. Jsme ale také klub, který dlouho chyběl ve skupinových fázích v Evropě. A pro nás je důležité, abychom se evropských soutěží zúčastnili. A je to samozřejmě důležité i pro naše fanoušky," pronesl sedmadvacetiletý kapitán mužstva Andreas Maxso, jehož slova nabídl portál ceskatelevize.cz.

Sám cítí velkou zodpovědnost a rád by byl úspěšný hned proti pražskému "S". "V týmu je víc vůdců, ale fakt, že já vedu tým na hřišti a jsem mluvčím ve vztahu s trenéry nebo médii to je něco, co beru opravdu vážně. Pro nás hráče je to místo, kde chceme být. Je to možnost ukázat, co umíme. A řekl bych, že i pro fanoušky je to něco podobného. Prostě šance předvést klub a ukázat, že Brondby jsou tady. A že jsme zase silní. A je jedno, jestli to bude na našem stadionu, nebo venku. Ukážeme, že jsme jeden tým. Bude to zajímavé, zejména doma. Budeme muset do toho dát všechno. Musíme se z těch zápasů také poučit a stavět na nich, abychom se zlepšovali. To je nejdůležitější," přidal někdejší zadák Uerdingenu či Curychu.

Jeho tým, který narazí ve skupině A i na Olympique Lyon a Glasgow Rangers, získal vybojoval v sezoně 2020/2021 dánský primát po 16 letech, čímž navázal na úspěchy tehdejšího kouče Michaela Laudrupa. "Jsme klub s hodně bohatou historií. Tenhle klub dokázal v dánském fotbale v minulosti opravdu hodně. A pak trochu vypadl z povědomí fanoušků. Ovšem teď se vrátil zpátky na správnou cestu a vrací se také do Evropy," doplnil Maxsa o rok mladší útočník Mikael Uhre. "Je fantastické být součástí týmu, který se zase dostal do Evropy. Fanoušci už o tom dlouho snili a tak je skvělé, že jsme jim dali šanci si užít velké pohárové zápasy. Byl to pro mě sen od doby, kdy jsem byl malý, že si s Brondy zahraju utkání. Sledoval jsem je vždy, když to bylo možné, takže je to pro mě fantastický pocit," uzavřel autor čtyř ligových branek z této sezony, jehož vyjádření nabídl server ceskatelevize.cz.

Mladé pušky této sezony, které se v Evropě vyplatí sledovat

Zdroj: ceskatelevize.cz