Rada: Fotbal od devíti je na náš kraj pozdě. V Evropě chci hlavně přežít

Rada: Fotbal od devíti je na náš kraj pozdě. V Evropě chci hlavně přežít

Zkušený kouč Jablonce Petr Rada si dal jasný cíl vstupem svého mužstva do základní skupiny Evropské konferenční ligy, kterou Severočeši rozehrají třetí zářijový čtvrtek proti Kluži. Radost mu udělal před důležitým duelem zlepšený zdravotní stav klíčového útočníka Martina Doležala, který nedohrál utkání sedmého kola FORTUNA:LIGY s Karvinou.

"Chci každý zápas vyhrát, bude to těžké. A hlavně to přežít. Budu rád, když přežiju všech šest zápasů," uvedl na tiskové konferenci Rada, jehož tým bude kromě rumunské Kluže čekat ještě směření sil s nizozemským Alkmaarem a dánským Randersem.

A co si myslí Rada o vítězi posledních čtyř ročníků rumunské ligy? "Hrajou pravidelně buď Evropskou ligu nebo Champions League. Máme ještě v paměti, kdy hráli se Slavií (předloňské 4. předkol Ligy mistrů, pozn. red). Je to silný klub, který má ekonomické zázemí," poznamenal k nejbližšímu soupeři Jablonce.

"Vrátil se Petrescu, který Kluž trénoval v té dobré době, kdy hráli Champions League. Mají spoustu zajímavých a zkušených hráčů. Dominují v domácí lize, vedou. Teď prohráli akorát s Botosani, předtím sedm zápasů a sedm vítězství," pokračoval třiašedesátiletý bouřlivák.

Ten bude mít v úvodním zápase skupinové fáze nové evropské fotbalové soutěže kompletní kádr s výjimkou dlouhodobě zraněného obránce Davida Štěpánka. Radost mu udělal především útočník Doležal, který nedohrál poslední ligové utkání. "Je stoprocentně v pořádku. Zatím zaplaťpánbůh jsou všichni v pořádku. Věřím, že se přes noc nic nestane a na předzápasovém tréninku se nikdo nezraní," modlil se na tiskové konferenci ecreprezentační kouč, kterého příliš netěší, že všechny domácí duely Jablonce v Konferenční lize odstartují od 21 hodin. "Myslím, že na tenhle kraj je devět hodin už pozdě. Já ale říkám furt, že pokud fotbal máte rádi a baví vás, tak přijdete kdykoliv, i v půlnoci," prohlásil na závěr.

Zdroj: fkjablonec.cz

Pro Ševčíka bylo vypadnutí ze sestavy hodně nepříjemné. Cíl je jednoznačný - postup ze skupiny do další fáze