Rolko už se nemůže dočkat východočeského derby: Věřím, že uděláme v Boleslavi hradecký divácký rekord

Rolko už se nemůže dočkat východočeského derby: Věřím, že uděláme v Boleslavi hradecký divácký rekord

Již tento pátek čeká východní Čechy regionální derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Letošní nováček vyzve ve svém boleslavském azylu toho loňského, s tím, že na nejvyšší úrovni nedošlo k podobnému střetu dobrých 6 dekád.

"Na prvoligové derby se těším – pro každého fanouška fotbalu musí být strašně lákavé vidět ho na vlastní oči. V kabině se o tom kluci baví a těší se. Těšíme se všichni," ozřejmil v interview pro fchk.cz asistent Votroků Adrian Rolko.

Nemohlo by ublížit atmosféře, že se bude hrát v pátečním termínu? "Jsem přesvědčený, že ne. Ligové derby mezi Hradcem a Pardubicemi se nehrálo nějakých 60 let, pro každého fanouška fotbalu je strašně lákavé vidět ho na vlastní oči. A je jedno, jestli se hraje ve středu dopoledne, v pátek večer, nebo v neděli. V Německu se taky nikdo nekouká na to, kdy se tyhle velké zápasy hrají," pokračoval na klubovém webu kolega Poštulky, Hejkala, Koubka a spol.

V současném realizačním týmu je jediným rodilým Hradečákem. "Trenéry už jsem o důležitosti derby přesvědčoval od léta. Takže už to vědí, těší se. V kabině ale kluky nechávám, aby si atmosféru vytvořili sami. My tomu dodáme už jen takové to koření. Já se každopádně těším. Věřím, že uděláme v Boleslavi hradecký divácký rekord. Mám radost z toho, jak v téhle sezoně fandí. V Boleslavi nám tvoří opravdovou domácí atmosféru a je skvělé, že jsou slyšet i venku. Pomáhají nám hodně a věřím, že v derby nám pomůžou dvojnásob," přidal bývalý dlouholetý ligový obránce.

A jakou sílu podle něj nejbližší soupeř disponuje? "Sledoval jsem je už v minulé sezoně, když jsme proti nim hráli s Boleslaví. Čeká nás houževnatý, silný soupeř, který už si zahrál ligu a udělal krásné výsledky. Bude to devadesát pět minut tvrdého boje, nikdo nikomu nic nedá zadarmo. Hlavně v minulé sezoně díky týmovému pojetí Pardubice hodně lidí překvapily. I proti těžkým soupeřům udělaly hezké výsledky. Opíraly se o Pavla Černého, který jim dělal 60 procent útočné fáze – podržel míč, sklepával ho. Teď už tolik nenastupuje, mají mladší a běhavější kluky, snad se s tím popereme," uzavřel na fchk.cz třiačtyřicetiletý odborník, jenž si v minulosti zahrál i za francouzský Grap, HFK Olomouc nebo Olympii.

Zdroj: fchk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.