Pilař má vždy nejvyšší cíle: Samozřejmě, že bych ještě rád nakoukl do reprezentace, neříkám že ne

Pilař má vždy nejvyšší cíle: Samozřejmě, že bych ještě rád nakoukl do reprezentace, neříkám že ne
OBSAHUJE OHLASY

Historicky první domácí výhru Jablonce ve skupině evropských pohárů zařídil výborně hrající středopolař Václav Pilař, jemuž poslední týdny herně vychází a možná se nalézá v největší formě za poslední roky.

První půle byla ze strany domácích výborná. Neobával se však severočeský celek toho, že by se mu mohly vymstít zahozené šance? "Vstoupili jsme do toho zápasu opravdu velmi dobře. V kabině jsme si v poločase říkali, že to bylo škoda. Měli jsme tři stoprocentní šance, dávno jsme mohli vést minimálně 1:0. Bylo ale důležité, že jsme dobře kombinovali a z toho pramenili naše šance. Bylo důležité, že jsme se do těch šancí dostali, druhá věc byla, že jsme je neproměnili. Ale celkově ten první poločas byl z naší strany výborný," přitakal na fkjablonec.cz bundesligou ošlehaný exreprezentant.

Penalta byla podle jeho slov zcela jasná a bylo to úplně evidentní. V hluché jablonecké dvacetiminutovce ale musel vytáhnout famózní zákrok brankář Hanuš. "Propadli jsme tam ze standardní situace, Hany nás tam podržel krásným zákrokem. Byli jsme za to moc rádi! Máme brankáře, co nás takhle podrží. Strašně jsem si přál, abychom ten výsledek udrželi. Přicházely tam dlouhé auty a my jsme věděli, že Kluž má nebezpečné standardní situace. V nastavení jsme tam měli trochu štěstí, poslední situaci jsme dobře nezvládli," chválil nejen svého gólmana držitel tří českých titulů, jehož slova nabídly stránky fkjablonec.cz.

Kouč Kluže po závěrečném hvizdu uvedl, že takto agresivním stylem žádný jiný rumunský tým nehraje. "Viděli jsme porážku Kluže v posledním ligovém zápase v Botosani. Na Kluž hráli takový vysocí siloví hráči a ukopali to. Asi jim nevoní hrát do těla. Věděli jsme to, a říkali jsme si, že každý musí předvést zodpovědný výkon, hráče soupeře dorážet a dostupovat, protože oni to jsou někdy hračičky. Tímto stylem jsme chtěli eliminovat jejich techniku," přiblížil taktické záměry dvaatřicetiletý záložník, jenž kvůli drobnému zdravotnímu problému musel vynechat poslední ligový střet s Karvinou.

Svěřenec náročného trenéra Petra Rady je spokojen jak se třemi body na úvod, tak s vlastními výkony. "Jsem rád, že jsem pomohl týmu ke třem bodům. Strašně si to užívám. Přestup do Jablonce mi pomohl. Už minulou sezonu jsem se tu cítil skvěle. Máme tu super partu. Samozřejmě i důvěra je důležitá. Já se cítím moc dobře, i když někdy mívám zdravotní problémy, tak si to tady užívám. Za mě to byl kolektivní výkon. Jsem rád, že jsem jedním z článků toho výkonu. První poločas totiž snesl náš výkon velké měřítko. Hluché místo jsme paradoxně měli, když oni hráli o deseti. Osobně mám vždy nejvyšší cíle, samozřejmě, že bych ještě rád nakoukl do reprezentace, neříkám že ne," nahodil laso Liboru Sionkovi či Jaroslavu Šilhavému.

Vrba: Ne všechno bylo špatně. Snad doma s Rangers potvrdíme získaný bod a bude to dobrý vstup do EL

Zdroj: fkjablonec.cz