FNL: Dukla padla podruhé za sebou a opustila první příčku, doma nestačila na Příbram

FNL: Dukla padla podruhé za sebou a opustila první příčku, doma nestačila na Příbram

Fotbalisté Dukly prohráli ve FNL druhý zápas za sebou, když tentokrát podlehli doma 2:3 srdnatě bojující Příbrami. Ta šla na Julisce po trefách Vilotiče s Procházkou do dvougólového vedení, za domácí ale následně snížil Buchvaldek. Po přestávce pak vyrovnal Barac, na branku Dediče už ale Pražané odpovědět nestihli.

Dukla si tak po porážce 0:3 v Líšni připsala druhý nezdar za sebou a skoro to vypadá, jako by jí začal malinko docházet dech. Po nezvládnuté přestřelce s Příbramí se o skóre propadla na druhou příčku za Příbram, to Středočeši zaknihovali teprve svou druhou ligovou výhru v sezoně a v tabulce poskočili na dvanáctou příčku. 

„Jsem rád za tři body, protože šlo o náročný zápas s velmi kvalitním soupeřem. Sami jsme z toho udělali ještě drama, ale fanouškům se muselo utkání líbit. Děláme si zápasy těžké, ale na Dukle to bylo dáno sílou protivníka," prohlásil v televizním rozhovoru trenér Jozef Valachovič.

Možnost vyšvihnout se do čela tabulky promarnil čtvrtý Varnsdorf, jenž v pátek prohrál 0:2 s Ústím nad Labem a ukočil tím svou šestizápasovou sérii bez porážky.  

A neuspěla ani pátá Vlašim, jež doma podlehla 0:1 Prostějovu. Jediná branka pohledného utkání padla v 80. minutě, kdy se trefil Koudelka.

8. kolo FNL:

Dukla Praha - Příbram 2:3 (1:2)
Góly:
35. Buchvaldek, 78. Barac - 7. Vilotič, 30. Procházka, 89. Dedič.

Vlašim - Prostějov 0:1 (0:0)
Gól:
80. Koudelka.

Ústí nad Labem - Varnsdorf 2:0 
(1:0)
Branky: 5. Gonzalez, 90.+2 Ogiomade. 

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.