Rozhodčí ovlivnil zápas. Byli jsme okradeni, soptil po remíze s Baníkem trenér Olomouce Jílek

Rozhodčí ovlivnil zápas. Byli jsme okradeni, soptil po remíze s Baníkem trenér Olomouce Jílek
OBSAHUJE OHLASY

Znovu to měli rozjeté na vítězství a znovu získali jen bod. Tedy stejný obrázek jako před týdnem v Mladé Boleslavi. Fotbalisté Sigmy Olomouc zkrátka opět přišli o výhru, tentokrát doma s Baníkem. Remízu 1:1 ale hosté zachránili v přesilovce poté, co byl trochu přísně vyloučen domácí Zifčák. A nejen za tento moment se trenér Hanáků Václav Jílek na tiskovce hodně zlobil na rozhodčího Tomáše Klímu, jenž podle něj obral Hanáky o vítězství.

Olomoucká Sigma měl prestižní duel s Baníkem dlouho pod kontrolou. Byť hlavně v druhé půli převzali iniciativu hosté, i tak domácí směřovali k vítězství, jenže patnáct minut před koncem dostaly jejich plány povážlivou trhlinu.

Za nebezpečnou hru vysokou nohou totiž musel pod sprchy putovat Pavel Zifčák a oslabení už Sigma bez úhony nepřežila. Devět minut před koncem vyrovnal aktivní Laco Almási. 

Podle Jílka ale měly o deseti dohrávat oba týmy. Baník pro změnu bez rychlíka Sora, který v 51. minutě nedovoleně zastavil rychlý brejk Olomouce, druhé žluté ale unikl.

"Jestliže rozhodčí vyhodnotil zákrok Zifčáka na červenou kartu, což si asi obhájí, nerozumím tomu, proč nevyloučil taky Sora. Byla to jasná, evidentní žlutá karta. Nechápu to a myslím, že tím sudí ovlivnil zápas," zlobil se na tiskovce Jílek.

A příliš se mu nelíbilo ani vyloučení samotného Zifčáka. "Viděl jsem červené karty za zákroky, kdy šel hráč nohou proti hlavě soupeře. Pavel však vletěl s cílem zpracovat si balón a Svozila měl ze strany. Všichni vědí, jak Jarda umí tyhle situace zveličit. Když viděl vysokou nohou, naběhl si proti ní, ale od Zifčáka tam žádný záměr nebyl. Za mě o ohrožení hlavy prostě nešlo," konstatoval Jílek.

"Utkání mělo z obou stran vysoké parametry. Tedy až na rozhodčího. Ať se na mě nezlobí, ale jeho výkon mi do toho moc nezapadl. A jestli se cítíme okradeni o dva body? Nemusel bych na to sice odpovídat, ovšem souhlasím s tím," dodal jasně.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.