Vízek: Dočkala by novináři měli chvíli nechat volně dýchat. Na Slavii se kluci do základu tahají, jak králíci z klobouku!

Vízek: Dočkala by novináři měli chvíli nechat volně dýchat. Na Slavii se kluci do základu tahají, jak králíci z klobouku!

Tři zápasy - zisk sedmi bodů. Taková je bilance českých pohárových zástupců v tomto týdnu, kdy v rámci Evropské ligy uhrála Sparta remízu 0:0 na půdě dánského Bröndby Kodaň a v Evropské konferenční lize pak uspěly Slavia i Jablonec. Červenobílí porazili 3:1 německý Union Berlín, Jablonec přetlačil 1:0 rumunskou Kluž. Jak se čtvrteční pohárový čtvrtek líbil Ladislavu Vízkovi, který se o své názory podělil v rozhovoru pro eFotbal?

"Výsledkově máme za sebou skvělý pohárový týden. Ale herně už to tak dobré samozřejmě nebylo,“ poznamenal Vízek v telefonickém rozhovoru krátce poté, co osobně přihlížel porážce své Dukly 2:3 s Příbramí.

"Začnu Spartou, která v Dánsku uhrála remízu 0:0. Podala však dost nemastný, neslaný výkon. Hlavní problém vidím v tom, že jí na hřišti chyběl vyložený lídr. Tedy někdo jako Bořek Dočkal. Ten kluk je sice pořád někým kritizovaný, ale ze mě je to on, kdo dodává hře Sparty myšlenku a fortel. Když z toho vypadne, je z toho pak nuda jako teď v Kodani,“ doplnil legendární útočník, podle nějž je vůdce Sparty občas kritizován více, než by bylo zdrávo.

"Byl bych pro, aby Dočkala nechali novináři chvíli volně dýchat. Možná už není nejrychlejší, ale kvalitní fotbalista to je. A za tím si stojím. Své si odehraje i Sáček s Karabcem, naopak třeba Pavelka je hrozně přeceňovaný,“ poznamenal Vízek a vyjádřil se i na adresu Adama Hložka.

Nesmírně talentovaného hráče, kolem nějž se vedou nekonečné debaty o tom, zda by měl hrát na hrotu nebo na pozici pod ním. "Myslím si, že je to skoro jedno. Hložek umí kopat a herní situace řeší na úrovni hráčů světové úrovně. Jednoduše proto, že na to má kvalitu. Dokáže vystřelit i udělat kličku, třeba v kombinaci s Patrikem Schickem by to byla přímo skvělá dvojice. Jen ve Spartě to má těžké, když mu nikdo další příliš nepomůže. On to ale zvládne, a to i na hrotu. Je to skvělý útočník, horší je ten komparz Sparty pod ním,“ usmál se Vízek a přešel na hodnocení rivala z Edenu.

"Co se týče Slavie, tak ta se štěstím porazila Union Berlín (3:1). Tedy soupeře, který hrál celou druhou půlku v desíti. Když to srovnám s tím, jakou sílu měli sešívaní dřív, tak v této sezoně je to zatím z jejich strany pořád takové divné. A asi tuším proč. Každý zápas se tam protočí půlka sestavy, což prostě není dobře. Kluci do základu se tam tahají jak králíci z klobouku, přitom mít danou kostru týmu je naprostý základ. Skoro mi přijde, jako by teď základní jedenáctku nedával dohromady trenér, ale nějaký manažer,“ pokrčil Vízek rameny.

Zato jen slova chvály měl tentokrát proti Jablonec, který ve čtvrtek porazil v EKL 1:0 rumunského mistra, houževnatou Kluž. "Jablonec zahrál velmi dobře, první půlku mohl klidně vyhrát o tři góly. Skvělý výkon celého týmu i trenéra Petra Rady. Staré školy, která pořád umí vydělat majiteli klubu velké peníze. A o to jde v Jablonci především,“ prohlásil uznávaný kritik.

Přitom ještě před časem byl s koučem Severočechů trochu na kordy. A to poté, co se hodně tvrdě opřel do šéfa klubu Miroslava Pelty, do něhož pálil ostrými za jeho návštěvu v kabině rozhodčích o přestávce duelu s Bohemians. O samotném Radovi pak Vízek prohlásil, že je to fotbalový raplík.

"Petr už mi ale prominul a voláme si jako dřív. A je prostě fakt, že právě on drží Jablonec nad vodou. Dokonce jsem mu říkal, že by tam jednou po něm měli pojmenovat tribunu,“ usmál se respektovaný „Vizour“.