Hübschman se nesmazatelně zapsal do dějin soutěží UEFA. Čím si to zasloužil?

Hübschman se nesmazatelně zapsal do dějin soutěží UEFA. Čím si to zasloužil?

Někdejší český reprezentant Tomáš Hübschman společně s Chrisem Smallingem a Vágnerem Lovem nastoupili ve všech čtyřech hlavních mužských soutěží pod hlavičkou UEFA.

Konkrétně se jedná o soutěže Ligy mistrů, Evropské ligy, UEFA Super Cupu a nově vzniklé Konferenční ligy. Dnes už čtyřicetiletý defenzivní záložník, jenž je odchovancem Sparty, dospělou kariéru však začal ve Zlíně, poté směřoval zpět na Letnou, následně do Šachtaru Doněck a Jablonce, za který hraje od roku 2014. V reprezentaci si připsal 58 utkání.

Mistr Evropy hráčů do 21 let z roku 2002 do Champions League poprvé nakoukl v sezoně 2001/2002 ve Spartě, poté si milionářskou soutěž zahrál i s ukrajinským Šachtarem, se kterým v roce 2009 nestačil na Barcelonu v Superpoháru UEFA. Evropskou a Konferenční ligu okusil také s Jabloncem.

Brazilský útočník Vágner Love je nejvíce spjatý s CSKA Moskva, kde hrál hned tři soutěže UEFA. Konferenční ligu si zahrál za Kazachstánský tým Almaty. Chrise Smallinga si zase každý spojí s Manchesterem United. Nově vzniklou Konferenční ligu okusil s AS Řím.

Zdroj: livesport.cz