Liberecký Slovan hlásí velkou posilu. Stoch přichází klubu pomoci ze spodních pater ligy

Liberecký Slovan hlásí velkou posilu. Stoch přichází klubu pomoci ze spodních pater ligy

Zvučné jméno vítá liberecký Slovan. Vyztužit ofenzivní řady přichází zkušený slovenský záložník Miroslav Stoch, který pod Ještědem podepsal smlouvu do konce sezóny. Někdejší fotbalista Chelsea či pražské Slavie naposledy působil v polském Zaglebie Lubin.

„Podařilo se nám dohodnout na smlouvě do konce sezóny s velmi zkušeným fotbalistou, kterým je Miroslav Stoch. Jedná se o posilu, která by nám měla pomoci zejména v ofenzivě,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel klubu Zdeněk Koukal. V Liberci prý navíc počítají i s tím, že Stoch bude potřebovat čas na adaptaci. „Samozřejmě Miňo bude potřebovat určitý čas na znovuzískání své herní kondice, s čímž počítáme. Několik dnů u nás již trénuje a doufám, že v dohledné době bude připraven nastoupit v dresu Slovanu," komentoval příchod Stocha dále Koukal.

A sám Stoch, který již nějakou dobu s Libercem trénuje, se na start v modrém dresu Slovanu těší. „Jsem tu pár dnů a zatím vše působí příjemně, hlavně kabina je super. Jsem rád, že mě chce trenér a je to pro mě výzva. Nějaký čas budu potřebovat, abych dohnal především kondiční resty. Poté věřím, že dokážu trochu pomoci a přispět k tomu, aby se Liberec posunul v tabulce o něco výše. Tam, kde je momentálně, určitě nepatří, to si všichni uvědomují. Pevně věřím, že se to bude už jen zlepšovat," cituje klubový web Slovanu Liberec Stochova slova.

Slovenský záložník začínal svoji kariéru na Slovensku v Nitře. Už jako sedmnáctiletého talenta si jej vyhlédla Chelsea, se kterou podepsal profesionální smlouvu. Zde se ale příliš neprosadil, a tak putoval do nizozemského Twente a poté do tureckého Fenerbahce, přičemž v obou štacích oslavil mistrovský titul.

Později si jednatřicetiletý záložník vyzkoušel i angažmá v řeckém PAOK Soluň, Al Ajn FC ve Spojených arabských emirátech a tureckém Burzasporu. V sezóně 2017/2018 se slovenský reprezentant poprvé stěhoval do Česka, kde zažil úspěšné angažmá ve Slavii Praha, ze které se po dvou sezónách vrátil opět do PAOKu. Posledním Stochovým působištěm byl polský Zaglebie Lubin, ve kterém Stoch nastoupil do 8 utkání.

Zdroj: fcslovanliberec.cz