Štístko Šmicer staví supermužstvo! Hrát v něm budou esa jako Baroš, Berger nebo Koller

Štístko Šmicer staví supermužstvo! Hrát v něm budou esa jako Baroš, Berger nebo Koller

Chtěli byste vidět Vladimíra Šmicera, Karla Poborského, Milana Baroše, Jana Kollera či Horsta Siegla v jednom dresu? Už brzy budete mít možnost! Nejen tito velikáni se totiž představí ve společném týmu. Jen tedy nepůjde o fotbal, ale o hokejový turnaj legend v rámci prosincového Winter Classic ve Špindlerově Mlýně!

Vrcholem čtyřdenního zápolení pod širým nebem budou dva extraligové zápasy a v jednom z nich se představí i legendární Jaromír Jágr. V akci ale budou i fotbalisté, jejichž hvězdný soubor dává dohromady populární Štístko z Liverpoolu, tedy Vladimír Šmicer. A že bere exkluzivní pozvánku zatraceně vážně, dokládá i fakt, že se on a jeho parta schází hned třikrát týdně na ledě v Říčanech, kde pečlivě trénují hokejové dovednosti.

„Vnímáme to jako velký svátek. Všichni už máme ve Špindlu koupené ubytování a rozhodně nehodláme cokoliv podcenit. Chceme se tam ukázat v co nejlepším možném světle,“ řekl Šmicer po středečním tréninku, jenž byl otevřený pro novináře.

A kromě nich dorazil i sám Jágr, jenž na fotbaisty dlouhou dobu dohlížel ze střídačky. A ze všech nejvíc se mu zamlouval výkon právě Šmicera. „Udělal vážně skvělý pokrok. Když jsem ho viděl hrát naposledy, tak jen stál a skoro vůbec nebruslil. Teď je ale skvělý. Ani není vůbec poznat, že hrál celý život úplně jiný sport,“ chválil legendární útočník.

A bývalý záložník Liverpoolu mu lichotku oplatil. „On je výborný taky. Když vidím, co skoro v padesáti předvádí v extralize, tak je vidět, že na to pořád má. Jeho pochvala mě těší, ale beru ji trochu s rezervou. Pravdou ovšem je, že když jsme před lety byli ještě s Ivanem Haškem na Kladně, kde jsme hráli proti juniorům, tak jsem se na ledě fakt vůbec nehýbal. Až jsem si říkal, proč nás tam vůbec brali,“ rozesmál se Šmicer a prozradil, s kým ve formaci hodlá ve Špindlu nastoupit.

„Možností máme několik, protože kádr máme opravdu nabitý. Nejčastěji ale hraju v lajně s Honzou Kollerem a Patrikem Bergerem,“ podotkl s tím, že složení jednotlivých pětek se ještě může několikrát změnit.

„Uvidíme podle kvality soupeřů. Ale možná nasadím i tchána Láďu Vízka. Když se nám v zápase nebude dařit, tak vsadíme na údernou lajnu s Dinem a Jirkou Jarošíkem. Pokud jsou na ledě tihle dva, tak to potom lítá. Hlavně ale musíme dobrou obranu, protože v bráně máme Pavla Kuku,“ usmál se věčně dobře naložený fotbalista.