Ambiciózní projekty, které nevyšly. Kde jsou Drnovice, Blšany nebo Hlavice teď?

Ambiciózní projekty, které nevyšly. Kde jsou Drnovice, Blšany nebo Hlavice teď?

„Prachy, dorazily prachy. Nějakej bulharskej podnikatel.V kravíně holky pletly svetry na export. A on začal vrážet do klubu. Rozumíš? Nový kabiny, jasně, výřivky… Šup, trenér s A-licencí… Vesnice - 150 obyvatel - a kopou divizi. No, jak to mohlo asi dopadnout? Jak dlouho jim to trvalo? Sezónu. Pak ten Bulhar utek.“ Pamatujete na slova Jardy Kužela z dnes již kultovního seriálu Okresní přebor? Několik ambiciózních projektů v českém fotbale v minulosti opravdu vzniklo. Jak jsou na tom kluby jako Drnovice nebo Blšany nyní?

Drnovice

Klub, který sídlil v jihomoravské obci Drnovice na Vyškovsku, měl na vesnické poměry krásný stadion a perfektní zázemí pro více jak 6 000 diváků. V minulosti si několikrát zahrál i českou nejvyšší soutěž a nahlédl i do  evropských pohárů. Naposledy to však bylo v sezóně 2004/2005, kdy do ligy postoupil společně s Mladou Boleslaví. Poté nastaly finanční problémy a fotbal v Drnovicích zanikl.

K odkazu fotbalových Drnovic se nyní hlásí klub FKD, který na stadionu rovněž hraje v okresním přeboru Vyškov. Rezerva FKD pak působí ve III. třídě skupiny A okresního přeboru Vyškov.

V letošní sezóně se však do Drnovic vrátil i profesionální fotbal. Svá domácí utkání zde hraje druholigový Vyškov, který má za cíl jediné. Záchranu. Toho času je Vyškov na jedenáctém místě s deseti body.