Nestárnoucí Ibrahimovič byl opět povolán do reprezentace. Má Švédsku pomoci ke druhému místu

Nestárnoucí Ibrahimovič byl opět povolán do reprezentace. Má Švédsku pomoci ke druhému místu

Švédský útočník Zlatan Ibrahimović byl krátce před 40. narozeninami povolán do švédské fotbalové reprezentace, aby týmu pomohl v klíčových říjnových duelech kvalifikace o postup na mistrovství světa.

Nestárnoucí útočník AC Milán přišel po jarním návratu do národního týmu kvůli zranění kolena o mistrovství Evropy, na kterém Švédsko vypadlo v osmifinále s Ukrajinou (2:1). Ibrahimovič kvůli zranění kolena podstoupil v červnu letošního roku operaci. Kvůli rekonvalescenci s kolenem nestihl ani úvod italské Serie A. Nyní už je ale švédská fotbalová ikona fit.

"Rozhodl jsem se ho nominovat, protože doufám a věřím, že tu bude a pomůže nám. Má za sebou období zranění, ale stále se to lepší," cituje server Eurofotbal.cz švédského trenéra Janne Andersson. Bezmála čtyřicetiletý útočník (kulatiny oslaví v neděli 3. října) vstřelil za reprezentaci tří korunek ve 118 zápasech 62 gólů a je jednoznačně největší osobností švédského fotbalu.

Švédsko čekají v říjnu domácí zápasy s Kosovem a Řeckem. Země ze Skandinávského poloostrova je zatím ve skupině B na druhé pozici za vedoucím Španělskem. Třetí Řecko a čtvrté Kosovo jsou pro švédskou reprezentaci nejvýraznější konkurenti v bojích o druhé místo v tabulce.

Zdroj: Eurofotbal.cz

Tottenhamu se nedaří. Nazlobení fanoušci chtějí znát vize klubu. Požádali o schůzku s vedením